לא נשאר חייב 

מנסור עבאס לסמוטריץ': "בוא ניפגש כדי להגיע להסכמות"

יו"ר רע"ם הגיב לדברי שר האוצר, שהתנה העברת תקציבים לרשויות הערביות המקומיות בוועדה שתוודא שהכסף לא יגיע "להסתה ולטרור" • עבאס: מי שרוצה להיות "שר האוצר של כולם", צריך להסכים להצעה (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
יו"ר רע"מ מנסור עבאס (צילום: חיים גולדברג/ פלאש 90)

יו"ר מפלגת רע"מ חה"כ מנסור עבאס, הגיב הערב להצהרה של שר האוצר אותה הצהיר בנאומו לאחר שעורר סערה בעקבות הוראתו להקפיא העברה של מאות מיליוני שקלים לרשויות ערביות. כך דווח ב N12.

כזכור, שר האוצר סמוטריץ' אמר כי הוא עומד מאחורי החלטתו להקפיא את העברת התקציבים לרשויות הערביות וסיפר שמדובר בתקציב קטן "שמקורו בכספים פוליטיים קואליציוניים של מנסור עבאס". יו"ר רע"ם לא נשאר חייב וקרא לשר האוצר להקים ועדה שתבחן את אופן חלוקת הכספים.

השר סמוטריץ' הצהיר בנאומו כי הוא ייתן אישור להעברת הכסף, סכום של כ-200 מיליון שקל, רק לאחר שיהיו מנגנוני פיקוח ובקרה שיוודאו שהכסף הזה יגיע לאזרחים ולא לגורמי הפשיעה והטרור.

ל-N12 הגיעה פנייה של יו"ר רע"ם, שעקץ את השר וקרא לו להקים ועדה מקצועית, לא פוליטית, שתבחן באמת לאן יועברו הכספים.

בפנייה ציין עבאס את שמו של שר הפנים, שקרא לעמיתו מהאוצר להעביר את התקציבים: "אני קורא לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' להיפגש עוד הערב בנוכחותו של שר הפנים משה ארבל, על מנת להקים ועדה מקצועית בהשתתפות ראשי רשויות וחברי כנסת ערבים כדי להגיע להסכמה וליצור מנגנונים לפיקוח על התקציבים. הכספים הם זכות ולא חסד, גם לפי הצהרתו. פיקוח ובקרה הן דרישתנו לא פחות מכל גורם ממשלתי אחר".

עבאס סיים בעקיצה לדברים שאמר השר בהצהרה: "אם סמוטריץ' אכן מתכוון למה שאמר הערב, שהוא 'שר האוצר של כולם', הוא ייענה בחיוב להצעה. אם לא - זו תהיה הוכחה שמדובר אך ורק בהחלטה פוליטית גזענית נגד אזרחי ישראל הערבים"

כזכור, השר סמוטריץ' קיבל שתי החלטות תקציביות הנוגעות לציבור הערבי - הקפאת המענק בסך 200 מיליון ש"ח לרשויות בחברה הערבית עליו החליטה הממשלה הקודמת ותוכנית החומש למזרח ירושלים.

ההחלטות עוררו סערה תקשורתית. סמוטריץ' הגיב לביקורות נגדו וטען כי מדובר בכסף קואליציוני פוליטי שניתן בדרישת רע"מ ומנסור עבאס ואין לו שום הצדקה מקצועית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר