מתכתשים באופן פומבי

גנץ: "לוין לא רוצה פגישה"; לוין: "מוכן להגיע גם לראש העין, העיקר שנדבר"

לאחר ששר המשפטים יריב לוין שבר שתיקה והתראיין הערב על שלל הנושאים הקשורים לרפורמה המשפטית אותה הוא מוביל, הוא טען שח"כ גנץ לא רצה להיפגש עמו, גנץ הכחיש ולוין הציע לו להיפגש עוד הערב בכל מקום (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |

שר המשפטים יריב לוין, הגיע הערב (ראשון) לריאיון בערוץ 14 ושבר שתיקה ארוכה. בריאיון הוא טען, כי ח"כ גנץ לא רוצה הידברות, גנץ טען שלא הייתה פניה, ולוין השיב, כי הוא מוכן להגיע גם לביתו שבראש העין.

לוין נשאל בריאיון, כיצד יפעל במידה ושופטי בג"צ יחליטו לפסול את החקיקה, והשיב: "אני לא מוכן להתייחס לשאלה מטעם פשוט - אנחנו צריכים להתעסק בעניין אחר. אם לוקחים את שלוש העתירות שדנים בהם באים ואומרים הממשלה, את לא קיימת, בית המשפט ינהל את הוועדה לבחירת שופטים. בעתירה שנייה אומרים לכנסת, את לא קיימת בית המשפט יתערב בחוקי יסוד ויקבע הכל לבד, ובעתירה השלישית אומרים לעם אתה לא קיים,  יבוא בית המשפט ויקבע מי ראש הממשלה. אלה דברים שאי אפשר לקבל אותם - זה אבסורד מוחלט".

על הקריאות לסרבנות אמר השר: "מדינה שבה קבוצה של קצינים במילואים מכתיבה לפרלמנט מה יחוקק או לא, מכתיבה לממשלה מה יהיה או לא, זה מדינת עולם שלישי וקץ הדמוקרטיה באמת. אם נכנע ונקבל עקרון שקבוצה של קצינים במילואים מכתיבה את המדיניות, זה לא יעצור ברפורמה".

בהמשך טען השר לוין, כי לפיד וגנץ סירבו לכל הידברות איתו ולא הסכימו להיפגש איתו. גנץ הגיב בהודעה פומבית והשיב: ״בחודשים האחרונים לא התקבלה כל פנייה מטעמו של יריב לוין לפגישה".

עוד הוא אמר: "אני הייתי הראשון לקרוא להידברות והובלתי את השיח בבית הנשיא, נפגש וימשיך להיפגש עם כל מי שיהיה מוכן לקדם שינויים שישמרו על הדמוקרטיה ויבטאו הסכמות רחבות בחברה הישראלית. לצערנו לוין ממשיך לגרור את מדינת ישראל לכאוס חברתי, כלכלי וביטחוני תוך שימוש בתירוצים שקריים.״

מלשכת סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין נמסר בתגובה לגנץ: "ח״כ בני גנץ, בוא ניפגש. מוזמן למשרדי. אם צריך, אבוא לאן שתרצה. גם לראש העין. העיקר שסוף סוף נדבר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר