הירידה בהייטק? מגמה גלובלית

למרות ההפחדות: דירוג האשראי של ישראל - נותר ללא שינוי

"אל מול קמפייני התבהלה השקריים ניצבים נתונים מצוינים ואנחנו נעשה הכל כדי שכך ישאר", הגיבו ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר סמוטריץ' על הותרת הדירוג של מדינת ישראל כפי שהיה | כל הפרטים (חדשות, כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
סמוטריץ' ונתניהו (יונתן זינדל/פלאש 90)

למרות ההפחדות החוזרות ונשנות של השמאל ומארגני ההפגנות נגד הרפורמה: חברת הדירוג המפורסמת והנחשבת - פיץ׳ הודיעה לפני דקות (שני) כי היא מותירה את דירוג האשראי של ישראל על כנו. ראש הממשלה ושר האוצר בירכו על ההחלטה.

בחודשים האחרונים מתחולל מסע הפחדה מאיים על הכלכלה הישראלית ובעיתונות הכללית מרבים להפחיד את הקוראים מפני הירידה בדירוג האשראי בעקבות הרפורמה.

אך בניגוד להפחדות סוכנות הדירוג המוכרת פיץ', אישרה מחדש את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A+ והותירה את תחזית הדירוג על "יציבה".

יחד עם זאת, בחברה אמרו שייתכן ויהיו לשינויים שיתחוללו במדינת ישראל השפעה שלילית על פרופיל האשראי של ישראל וזאת במידה והאיזונים והבלמים של מוסדות המדינה - יופרו. וזה יגרום לסנטימנט שלילי מתמשך של המשקיעים או תחליש את מדדי הממשל.

בנוסף, החברה צופה צמיחה בשיעור של כ-3.1% מהתמ"ג ב-2023 ו-3.0% ב-2024, זאת מתחת לאומדן הפוטנציאל של בנק ישראל סביב 3.8% לשנה ואחרי 6.4% ב-2022.

הצמיחה תגיע על פי החברה, על ידי המשך היצוא מסקטור ההיי-טק והתעשיות הביטחוניות וכן מגידול אוכלוסייה חזק. לפי החברה, נתוני יוני 2023 העלו, כי שוק העבודה נותר חזק עם מחסור בכוח אדם בכל הסקטורים, למרות ירידה במספר המשרות הפנויות בהייטק. ומה בנוגע לירידה בהייטק? לפי החברה, מדובר במגמות גלובליות מהוות חלק גדול יותר, שכן ההשקעה בחציון הראשון של שנת 2023 במקומות מתחרים ירדה. 

בהודעה משותפת של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ נכתב: "אישרור דירוג האשראי של ישראל ברמה של A+ והותרת התחזית על ״יציבה״ מוכיחים את מה שחזרנו ואמרנו כל הזמן- כלכלת ישראל חזקה, יציבה ואיתנה. ישראל טובה לעסקים. מי שמשקיע בישראל- מרוויח".

סמוטריץ' בהודעה לתקשורת אחרי הותרת הדירוג על כנו

עוד מסרו ראש הממשלה ושר האוצר שלו: "המדיניות האחראית והשמרנית שמנהלים ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר סמוטריץ׳, שכוללת בין היתר תקציב עם יעד גירעון נמוך, הסכמי שכר ומדיניות שוק חופשי- מוכיחה שכלכלת ישראל מגוונת, בעלת ערך מוסף גבוה ומדדים פיננסים חיצוניים חזקים- כך קובע הדו״ח. כשבוחנים את נתוני האמת של הכלכה הישראלית, מתקבלת תמונה הפוכה מזאת שמנסים לייצר ערב ערב בערוצי החדשות".

לסיום כתבו השניים: "אל מול קמפייני התבהלה השקריים ניצבים נתונים מצוינים ואנחנו נעשה הכל כדי שכך ישאר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר