השארת הדירוג של ישראל

רה"מ נתניהו במסר לאויבי ישראל: "יש לנו לא רק כלכלה חזקה, יש לנו גם צבא חזק"

אחרי השארת הדירוג של מדינת ישראל על כנו, ראש הממשלה נתניהו אמר בהצהרה מיוחדת, "דירוג האשראי של ישראל ברמת A+ - זו דרגה גבוהה מאוד. יש לנו לא רק כלכלה חזקה, יש לנו גם צבא חזק" | צפו (חדשות כלכלה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו (עומר מירון / לע״מ, סאונד: בן פרץ / לע״מ)

חברת הדירוג המפורסמת והנחשבת - פיץ׳ הודיעה לפני דקות (שני) כי היא מותירה את דירוג האשראי של ישראל על כנו. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בעקבות כך הצהרה מיוחדת.

לדברי נתניהו: ״לפני זמן קצר קיבלנו בשורה טובה מאוד. חברת הדירוג פיץ' השאירה את דירוג האשראי של ישראל ברמת A+ - זו דרגה גבוהה מאוד. זה מאשר את מה שאני אומר הרבה זמן: יש לנו כלכלה חזקה, מי שמשקיע בישראל מרוויח, מי שיוצא מישראל מפסיד - ואנשים מבינים את זה".

בשלב זה העביר נתניהו מסר לאויבי ישראל: "אני רוצה להוסיף עוד אמת אחת - יש לנו לא רק כלכלה חזקה, יש לנו גם צבא חזק. בל יטעו בנו אויבנו - אנחנו נדאג שהצבא גם יישאר חזק מאוד".

נתניהו בהצהרה היום (עומר מירון / לע״מ, סאונד: בן פרץ / לע״מ)

כזכור וכפי שדווח מוקדם יותר ב'כיכר השבת', בחודשים האחרונים מתחולל מסע הפחדה מאיים על הכלכלה הישראלית ובעיתונות הכללית מרבים להפחיד את הקוראים מפני הירידה בדירוג האשראי בעקבות הרפורמה.

אך בניגוד להפחדות סוכנות הדירוג המוכרת פיץ', אישרה מחדש את דירוג האשראי של ישראל ברמה של A+ והותירה את תחזית הדירוג על "יציבה".

יחד עם זאת, בחברה אמרו שייתכן ויהיו לשינויים שיתחוללו במדינת ישראל השפעה שלילית על פרופיל האשראי של ישראל וזאת במידה והאיזונים והבלמים של מוסדות המדינה - יופרו. וזה יגרום לסנטימנט שלילי מתמשך של המשקיעים או תחליש את מדדי הממשל.

בנוסף, החברה צופה צמיחה בשיעור של כ-3.1% מהתמ"ג ב-2023 ו-3.0% ב-2024, זאת מתחת לאומדן הפוטנציאל של בנק ישראל סביב 3.8% לשנה ואחרי 6.4% ב-2022.

הצמיחה תגיע על פי החברה, על ידי המשך היצוא מסקטור ההיי-טק והתעשיות הביטחוניות וכן מגידול אוכלוסייה חזק. לפי החברה, נתוני יוני 2023 העלו, כי שוק העבודה נותר חזק עם מחסור בכוח אדם בכל הסקטורים, למרות ירידה במספר המשרות הפנויות בהייטק. ומה בנוגע לירידה בהייטק? לפי החברה, מדובר במגמות גלובליות מהוות חלק גדול יותר, שכן ההשקעה בחציון הראשון של שנת 2023 במקומות מתחרים ירדה. 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר