פיטורי יו"ר הדואר

היועמ"שית הודיעה לקרעי ואמסלם: לא אגן על החלטתכם בבג"ץ

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הודיעה לשרים שלמה קרעי ודודי אמסלם, כי לא תייצג אותם בבג"ץ בהליך שידון בפיטורי יו"ר הדואר, מישאל וקנין |באופן חריג התירה להם לקחת עו"ד פרטי (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הודיעה הערב (שלישי) לשר התקשורת שלמה קרעי ולשר לשיתוף פעולה אזורי דודי אמסלם, כי לא תייצג אותם בבג"ץ בהליך שידון בפיטורי יו"ר הדואר, מישאל וקנין.

בעקבות החלטה לא להגן על החלטתם בבג"ץ, היא אישרה לשניים, באופן חריג, לקבל ייצוג באמצעות עורך דין פרטי.

במכתב ששיגר ד"ר דיל לימון, המשנה ליועמ"שית, הוא מציין כי ההחלטה התקבלה במשך לישיבה שקיימו השניים עם היועצת המשפטית לממשלה, ביום ראשון בשבוע שעבר.

במהלך השיחה, היא הציגה בפניהם את "הקשיים המשפטיים הגלומים בהחלטה להעביר מכהונתו את יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל בע"מ".

לדברי המשנה ליועמ"שית, "החלטתה של היועצת המשפטית לממשלה מבוססת על כך שמדובר באירוע תקדימי של הפסקת כהונה של יו"ר חברה ממשלתית, שאין ביחס אליו פסיקה ברורה לגבי פרשנות הוראות הדין הרלבנטיות. בנוסף, מקרה זה מעלה שאלות משפטיות עקרוניות בדבר חשיבות עמדת המקצועית של גורמי מקצוע עצמאיים שיש בתפקידם גם מימד של שמירת סף".

השר קרעי החליט לפטר את וקנין, אך הפיטורים הוקפאו בשל עתירות שהוגשו לבג"ץ. כעת, השרים יגישו את עמדתם באמצעות עורך דין פרטי, לאחר שבהרב-מיארה הודיעה כי לא תגן על ההחלטה.

שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי אמר בתגובה כי "היועמ״שית תמשיך לייצג את אלו שפגעו קשות בשירותי הדואר לפריפריה ולאוכלוסיות החלשות, ואנחנו נמשיך לייצג נאמנה את אזרחי ישראל. נפעל למינוי יו״ר דירקטוריון ראוי לדואר, שיתקן את הכישלון המהדהד באי פיתוח מנועי צמיחה ובהפקרת השירות לציבור.

"אחריות מגיעה עם סמכות, ומי שחושב שהאחריות היא על נבחרי הציבור אבל הסמכות לא - טועה. אני סמוך ובטוח שעניין זה מובן מאליו לכל בר דעת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר