סך הכל ההיסטוריה חוזרת

אתם נבהלים מהמחאה נגד הממשלה? זו בדיחה! // הרב דב פוברסקי

לעם ישראל יש זיכרון קצר, הוא נוטה לשכוח את הדברים הרעים ומנסה להתמקד בטוב ובעתיד. אך האם אתם חושבים שעבר לפני עשרות שנים השמאל לא ניסה להוריד מנהיג ימני? תחשבו שוב. הרב דב פוברסקי חוזר לסיפור המדהים של הגר"א רלב"ג ובגין לאחר שנבחר לראשות ממשלת ישראל (טור דעה)

הרב דב פוברסקי | כיכר השבת |
הרב רלב"ג, בגין ודב פוברסקי (SA'AR YA'ACOV לע"מ, קובי ישעיהו)

אותה גברת וגם אותה אדרת

מנחם בגין ז"ל, וגוש הימין עלה לשלטון לראשונה בשנת 1977, בגין האיש המושמץ ביותר באותם ימים, ממש היה מוקצה מחמת מיאוס כך בעיני השמאל הרדיקאלי אך לא רק.

העם אהד אותו באופן יוצא מגדר הרגיל, פיו היה טהור, וליבו היה שווה לפיו, האיש היה סגפן, וכל כולו היה לטובת עם ישראל, וכן, בדרך הוא לא בחל והורה לתלות קציני צבא בריטי בכירים, על כל ראש יהודי שנכרת על ידם.

היה לוחם ומנהיג, הממלכה הבריטית הציעה כסף רב למי שיביא את ראשו - חי או מת.

האיש היה שנון ולשונו הייתה חדה כתער.

"פשיסט" כינו אותו, מנהיג הצ'חצ'חים הגדיר אותו, דודו טופז שמצא את מותו בתליה עצמית בתא מעצר באבו כביר, לאחר שנחשד בכך ששלח בריונים (סוג של צ'חצ'חים) להפליא מכות בבתו של עיתונאי, על כך שסיכנה לפחדו של טופז את מעמדו הטלויזיוני.

המפא"יניקים השמיצו אותו כאן בישראל ואת העם שהצביע עבורו, ודאגו שהעולם יוקיע אותו ולא יקבל אותו כראש ממשלת ישראל. וכך כשהגיע לבקר באמסטרדם, לא נמצא מי שיסכים לארח את האיש אשר שמו נקשר לרצח ערבים, אנגלים, תווית של איש הזוי הדביקו לו, עם דעות גזעניות וחזון מסוכן שמסכן את העם והמדינה בת ה - 30  לערך, כן כאילו איזה רוצח סידרתי מטורף שעלה לשלטון בישראל.

היה מי שליבה את האש כנגד לוחם החירות מס' 1 של הדור ההוא – דאגו שתהיה לו קבלת פנים קרה במיוחד, שתהיה בושה לארח אותו ולהיות בסביבתו.

הכול כדי שהעם בציון ידע שעל טעות ועל עוול איום ונורא של נטילת השלטון ממפא"י – אין סליחה ואין מחילה, ולבטח שאסור לחזור על כך שוב.

הרב אריה רלב"ג – אז הרב של אמסטרדם וכיום ראש אגודת הרבנים בארה"ב, לא עשה להם חשבון, ואירח את ראש הממשלה הישראלי בביתו, בקהילתו ובבית הכנסת שלו – וכיבד אותו בכבוד מלכים כראוי ללוחם חירות וצדק, וכראוי לאיש שכל מהוויו היו טובת עם ישראל.

ההפגנות מול בית הרב לא היו מביישות אף כיכר בנתיבי איילון, בטח לא את מחלף קפלן.

הפטנט להעיף ראש ממשלה עם ממשלתו באמצעות כתבי האישום נגד ראש הממשלה, עוד לא הומצאו, הרי עד אז עוד לפני שהימין עלה מעמדו של בית המשפט היה חזק מאד, אך מעמדה של הממשלה המפא"יניקית ושותפה המפד"לניקית היתה חזקה יותר.

כך מעמדה של הפרקליטות והמשטרה, ואם מפכ"ל אישר חקירה נגד השר יוסף בורג שהיה שר הממונה על המשטרה – אז הרצל שפיר - המפכ"ל דאז פוטר.

פיטוריו של שפיר לא הועמדו לביקורת שיפוטית. מיד לאחר הפיטורים הגישו שני קציני משטרה עתירה לבג"ץ נגד הפיטורים. הרצל שפיר, שתחילה אמר שיצטרף לעתירה, חזר בו, וכעבור כשבוע ימים נמחקה העתירה על ידי העותרים.

'התרגלתם למשול' זלזל בהם מנחם בגין המנוח, באחד מנאומיו הטובים, התרגלתם וקשה לכם – אה?

תתרגלו...

אבל הם לא התרגלו.

ומאז ממלכת מפא"י בשמותיה החדישים והיש עתידיים, באמצעות בתי המשפט והמערכת המשפטית בכללה הם השליטים במדינה, הימין מושמץ עובר דה לגיטימציה כמו בעבר בימי בגין, נתניהו מוצג על ידם בעולם כמנהיג לא לגיטימי וכל השאר וההווה בפרט כמו ההיסטוריה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר