"עומדים על המקפצה"

ראש האופוזיציה לפיד: "המפלגות החרדיות הפסיקו להתבייש"

ראש הממשלה לשעבר, יאיר לפיד, יוצא להתקפה נגד הסיעות החרדיות וטוען: "המפלגות החרדיות הפסיקו להתבייש. עומדים על המקפצה", לדבריו: "הילדים שלהם לא יתגייסו והקצבאות שלהם יעלו" (פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יאיר לפיד (צילום: ומר נויברג/פלאש90)

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, נאם הערב (מוצאי שבת) בהפגנה נגד הממשלה ורפורמת המשפט ותקף בחריפות את ראש הממשלה, השר לביטחון לאומי והסמפלגות החרדיות.

במהלך נאומו, אמר לפיד: "אנחנו גמרנו להיות פרייארים. אנחנו לא חיים במדינה הזו רק בשביל לשלם מיסים ולשלוח את הילדים שלנו לצבא. זו הבחירה העומדת בפנינו. בין הרוב הישראלי, אוהבי הארץ, לבין מיעוט קיצוני ומסוכן שהשתלט על הממשלה מבפנים. חבורה משיחית, אלימה, שרוצה לפרק אותנו".

‎"הממשלה הזו יצאה להתקפה על מדינת ישראל", הוסיף ראש האופוזיציה: "על הכלכלה, על החינוך, על הצבא ומפקדיו. הצליחו בשבעה חודשים לפרק הכל. הם מדברים על כשירות צה"ל? מה עם הכשירות שלהם? הבעיה היא לא הכשירות של צה"ל, הבעיה היא הכשירות של נתניהו. הבעיה היא שהם הורסים אותנו מבפנים".

‎לפיד הוסיף: "ראיתם את בן גביר השבוע בטלוויזיה. שמעתם אותו. גזען עלוב, כשלון מוחלט, תנועת ה-BDS מעולם לא קיבלה מתנה כזו. האיש הזה הוא מתנה לאנטישמים, לשונאי ישראל. נזק הסברתי, נזק משפטי, נזק ערכי, וראש הממשלה לא מגנה כי הוא תלוי בהם".

‎בשלב מסוים עבר יו"ר 'יש עתיד' לתקוף גם את הסיעות החרדיות: "המפלגות החרדיות הפסיקו להתבייש. עומדים על המקפצה. אומרים לנו, הילדים שלכם יילכו לצבא, הילדים שלכם יסכנו את חייהם. הם לעולם לא ידעו מה זה שדופקים לך בדלת בשתיים בלילה ואתה מקבל התקף לב כי הילד שלך במבצע בג'נין. הילדים שלהם לא יתגייסו והקצבאות שלהם יעלו. למה? ככה. כי הם יכולים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר