"מתדלק את המחאות"

זעם במפלגות החרדיות על יריב לוין: "לא מפסיק להתגרות ביועמ"שית, מחפש התנגשויות"

במפלגות החרדיות כבר מבינים - כי חוק הגיוס לא באמת מעניין את הליכוד, וככל הנראה מרוב תסכול, הם מפנים את הזעם, בעיקר כלפי שר המשפטים יריב לוין | בכיר חרדי ל'כיכר': "העיקר מאיתנו הוא מבקש להוריד פרופיל בחוק הגיוס ולוותר - בשביל הרפורמה" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
"לא מפסיק להתגרות" לוין ודרעי (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

פרסום ראשון: גורם בכיר במפלגות החרדיות זועם בשיחה ל'כיכר השבת' על התנהלות שר המשפטים יריב לוין וטוען כי התנהלותו מול מערכת המשפט והיועצת המשפטית לממשלה פוגעת בחוק הגיוס: "הוא מבקש מאיתנו להוריד פרופיל בזמן שהוא מתדלק את המחאות".

דבריו של הבכיר החרדי מגיע בעקבות פרסום דעתה של היועמ"שית גלי בהרב-מיארה בנוגע לעתירה נגד כינוס הוועדה למינוי שופטים ע"י שר המשפטים.

לפי הפרסום בחדשות 'כאן 11', היועמ"שית צפויה שלא להגן על החלטת השר שלא לכנס את הוועדה בפרק זמן כל כך ארוך מאחר והיה עליו לבקש ארכה שפויה לדחיית כינוס הוועדה "לצורך השלמת הליכי החקיקה בלבד" - מה שלא קרה בפועל.

אולם, שר המשפטים לוין טוען כי שיקולי הזמן לדחיית כינוס הוועדה הם אך ורק של שר המשפטים. כל התערבות בהחלטה זו, מעקרת את סמכויותיו בפועל כשר הממונה.

בתגובה לכך, במפלגות החרדיות זועמים על התנהלותו שלטענתן, פוגעת בעיקר בחרדים ובחוקים החשובים למגזר כמו חוק הגיוס. בשיחה ל'כיכר השבת' זועם גורם חרדי בכיר וטוען: "יש תחושה שיריב לוין מחפש התנגשויות עם היועצת המשפטית לממשלה, מחפש לקבל החלטות שידוע מראש שבג״צ יתערב".

הוא הוסיף והאשים את לוין בהתנהלות מופקרת: "מחד הוא מבקש מאיתנו להוריד פרופיל בחוק הגיוס ולוותר על פסקת ההתגברות כדי להרגיע את השטח ומאידך הוא לא מפסיק להתגרות ביוע״משית וללכת איתה לקרב חזיתי שמתדלק את המחאות״.

כזכור, וכפי שנחשף ב'כיכר השבת', ראש הממשלה נתניהו התחייב לח"כים החרדים לחוקק חוק גיוס "עמיד בג"ץ" כבר בתחילת כנס החורף - גם אם זה יבוא על חשבון המשך חקיקת הרפורמה המשפטית.

הבטחת ראש הממשלה באה בעקבות הפרסום ב'כיכר השבת' על הוראת חברי מועצות גדולי וחכמי התורה לח"כים החרדים, שלא להשתתף בהצבעות עם הממשלה ללא חוק גיוס מתוקן.

נתניהו, שחלוק על לוין בהרבה נושאים, הסכים להתחייב לחרדים על תאריך היעד של חקיקת חוק הגיוס החדש בניגוד לעמדת שר המשפטים לוין הסבור כי "רפורמה תחילה".

לטענת לוין, ללא רפורמה במערכת המשפט, שום חוק גיוס לא יעזור לחרדים מאחר ובג"ץ יבטל כל חוק שלא יכלול גיוס מלא לכל בני הישיבות אולם במפלגות החרדיות קצו בהבטחות הליכוד והניחו את האקדח בדמות הקפאת חקיקה כוללת - אקדח שהכריע את הכף לטובתם - נגד לוין.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר