כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ביטול עילת הסבירות

ח"כ שמחה רוטמן דורש לפסול את הנשיאה חיות מלדון על ביטול החוק

היועצת המשפטית של הכנסת, טוען חבר הכנסת רוטמן, נמנעת מלהגיש בקשת פסלות כנגד נשיאת העליון אסתר חיות, וח"כ רוטמן דורש שחיות תפסול את עצמה ומסביר: "נשיאת העליון לא תוכל לדון בתיק בלב פתוח ובנפש חפצה, לאחר הדברים שאמרה" (חדשות משפט)

בני סולומון | כיכר השבת |
שמחה רוטמן ואסתר חיות (חיים גולדברג ויונתן זינדל, פלאש 90)

הדיון בבג"ץ על ביטול עילת הסבירות: יו"ר ועדת החוקה ח"כ רוטמן, פנה היום (ראשון) ליועצת המשפטית של הכנסת וביקש ייצוג עצמאי, כדי לדרוש מחיות לפסול את עצמה בדיון על החוק.

היועצת המשפטית לכנסת עו"ד אפיק, נמנעת, כך לדבריו של רוטמן, מלהגיש בקשת פסלות כנגד נשיאת העליון אסתר חיות, בדרישה שתימנע מלשבת בהרכב הדן בביטול עילת הסבירות, וזאת למרות התבטאויותיה החריפות וחסרות התקדים בנאומה.

רוטמן, פנה היום במכתב ליועצת המשפטית של הכנסת שגית אפיק, בו הצהיר כי בכוונתו להשמיע טענותיו בפני ההרכב שדן בבית המשפט העליון בעתירות על החוק לצמצום עילת הסבירות. זאת מאחר ובחלק מהעתירות מופיע חה"כ רוטמן כמשיב עצמאי במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת החוקה.

חה"כ רוטמן הדגיש בפני אפיק: "אני סמוך ובטוח שבכל הנוגע לייצוג הכנסת ולהצגת הטיעונים בעניין תוקפו של החוק, לרבות תקינותם של ההליכים הפרלמנטריים שהתנהלו בוועדה ובמליאת הכנסת בכל הנוגע לחקיקתו, תייצגי את הכנסת בכישרון ובהצלחה כפי שעשית במקרים רבים בעבר" אולם הבהיר כי כמשיב לעתירות, עומדת לו "הזכות ואף החובה להשמיע את טענותיו בפני בית המשפט".

במכתב מפרט רוטמן מדוע לדעתו נדרשת הגשת בקשת הפסילה כנגד חיות: "כל מי שקורא את הנאום במכלול יגיע למסקנה הברורה שדעתה של כבוד נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, "ננעלה" באופן מוחלט. נראה שגם טיעונים לגופו של עניין שיועלו על ידי הצדדים לא יישמעו כלל על ידה, בשל הפקפוק שכבר הפגינה במניעיהם של הטוענים, בטוהר כוונותיהם, ואף בייחוס לתומכי התוכנית לתיקון מערכת המשפט "רוע", כאילו אין מדובר בדיון לגיטימי שהוא נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית וכאילו אין סיבה כשרה לתמוך בשינוי, ואין מקום לויכוח אמיתי וכן על עוצמת המעורבות של בית המשפט העליון בפעולותיהן של הרשויות האחרות."

מטעמו של חבר הכנסת רוטמן נמסר: "לאור חומרת התבטאויותיה של הנשיאה חיות והימנעותה מלפסול את עצמה ביוזמתה, ואף בעקבות עתירות שהוגשו בעניין, אין מנוס מהגשת בקשת הפסילה על ידי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר