השליט הערבי מסתבך

המסמך הסודי חשף: ראש ממשלת לוב נפגש עם ראש המוסד בשנה שעברה

לפי דיווח ברשת אל אחבאר הלבנונית המזוהה עם חיזבאללה, ראש ממשלת לוב נפגש בעבר עם ראש המוסד פגישה חשאית בבירת ירדן | לדברי אל אחבאר, העיתון השיג מסמך דיפלומטי מסווג שמוכיח את דבר קיום הפגישה | "רק קצה הקרחון" - מתארת רשת החדשות של ארגון הטרור את יחסי ישראל-לוב (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
ראש ממשלת לוב וראש המוסד דוד ברנע (צילום: shutterstock, אבשלום ששוני / פלאש 90)

ראש ממשלת לוב קיים פגישה חשאית בשנה שעברה עם ראש המוסד, כך מדווח היום (שני) העיתון הלבנוני אל אחבאר.

לדברי רשת החדשות המזוהה היטב עם חיזבאללה, הפגישה הסודית התקיימה בעמאן בירת ירדן ב-2022 בין ראש המוסד דוד ברנע לראש ממשלת לוב עבדל חמיד דבאיבה.

מהמסמך הסודי ממנו נודע דבר קיום הפגישה, עולה כי שגריר לוב בעמאן דיווח על הפגישה של ראש ממשלתו לגורם שלישי - שגריר של מדינה ערבית הקשורה לנושא הנורמליזציה עם ישראל. במסמך כותב השגריר במפורש כי ראש ממשלתו "קיים שיחת וידאו ב-2022 עם מנהל המודיעין הישראלי, דוד ברנע", נכתב.

עוד כותב השגריר כי הוא השתתף בעצמו בפגישה ותיאר שהדיונים התמקדו ב"צעדים מעשיים שמטרתם לנרמל את היחסים בין שני הצדדים, בתמורה לתמיכה מדינית וצבאית מישראל לדבאיבה ולממשלתו", נכתב עוד במסמך המסווג. לדברי העיתון הלבנוני, הפגישה התקיימה בחסות ירדן וארה"ב שתמכו במהלך.

מדובר במסמך שעלול לסבך מאוד את ראש ממשלת לבנון שהכחיש כל קשר לפגישתה לאחרונה של שרת החוץ הלובית עם מקבילה הישראלי אלי כהן ואף פיטר אותה מתפקידה בשל כך.

כזכור, לפני מספר ימים אמר ראש הממשלה דבאיבה כי "אנו שבים ומביעים את התנגדותנו הנחרצת לכל סוג של נירמול היחסים עם ישראל. הפגישה שנערכה בין שרי החוץ, גם אם הייתה פעוטת-ערך, מחייבת אותנו לתגובה קשה".

על פי א-דבייבה, "אנו נדע באמצעות החקירה שמתקיימת מה קרה ברומא מכיוון שמדובר בעניין כביר אפילו אם מדובר בפגישה שולית". עוד אמר כי שרת החוץ המפוטרת אל-מנקוש פעלה בעבר במסירות אך הם מחויבים לעקרונות שלהם ולכן פיטרו אותה. ה"עקרונות" של ראש ממשלת לוב נמצאים כעת בסימן שאלה גדול.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות