"לא יכולים"

עמית סגל על נתניהו ובהרב-מיארה: "שניהם נוחרים בבוז"

הפרשן הפוליטי מסביר את המהלכים של ראש הממשלה והיועצת המשפטית לממשלה וסבור כי מדובר בטעות בהבנה: "לא כי הם לא רוצים, אלא כי הם לא יכולים" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
היועמ"שית (צילום: Shir Torem/Flash90)

הפרשן הפוליטי עמית סגל כותב היום (שישי) בטורו השבועי בעיתון ידיעות אחרונות על מערכת היחסים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה.

לדבריו, "בלשכה הספרטנית של כל אחד מהם משוכנעים שהלשכה השנייה היא גוף ציני ושוחר רע שלא יהסס להרוס את המדינה ולהשתלט על הדמוקרטיה, וכל אחד מהם משוכנע שהשני עומד להטיס אותו מתפקידו בהזדמנות הראשונה".

עמית סגל כותב כי הבודדים שעומדים בקשר עם שני הצדדים מספרים כי "ראש הממשלה והיועצת המשפטית לממשלה מדברים זה על זו באותן מילים, באותו פחד".

"בהרב־מיארה מאמינה באמונה שלמה שנתניהו יפטר אותה ברגע שיוכל כדי להחליף אותה ביועץ נוח שיסגור את תיקיו ויסלול את הדרך לדמוקרטיה הונגרית-פולנית. היא שומעת שהוא ולוין אומרים שהפיטורים לא על הפרק כרגע, ומשלימה לעצמה: אבל ברגע שיתאפשר, בהחלט", כותב עמית סגל שמסביר בכך את התנגדותה הקטנונית לכל מהלך של הממשלה.

"נתניהו מאמין באמונה שלמה שבהרב־מיארה תוציא אותו לנבצרות ברגע שתוכל ותסלול את הדרך למשטר טורקי־אפלטוני שבו הפקידים והגנרלים קובעים. הוא שומע אותה מרגיעה שלא היה כל דיון על הנבצרות, ומשלים לעצמו: לא היה - אבל יהיה, ובשליחות ממניה מהממשלה הקודמת היא תסלק אותי בפועל מתפקידי", ולכן הוא פועל לפשרה וחוקק את חוק הנבצרות.

כותב עמית סגל: "מהיכרותי המסוימת את גישות השניים, אין לי ספק קל שבקלים שבהרב־מיארה לא תבטל את הכרעת מיליוני אזרחים ושנתניהו לא יפטר את בהרב־מיארה. לא כי הם לא רוצים, אלא כי הם לא יכולים. הבעיה היא ששניהם נוחרים בבוז כאשר משמיעים בפניהם את ההערכה הזו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר