קרבות בקואליציה

החרדים נגד יריב לוין: "הטעה אותנו, הוא אחראי לכל משבר חוק הגיוס וכעת מבקש לרכך"

לקראת כנס החורף של הכנסת, בסיעות החרדיות ממשיכים להיערך לקרב המאבק המרכזי שלהם סביב סוגיית פטור מגיוס לתלמידי ישיבות | מאחורי הקלעים: ביקורת קשה של כל ראשי הסיעות החרדיות נגד שר המשפטים יריב לוין | הטענה המרכזית: הכשיל את החרדים בכך שביקש לדחות את חקיקת החוק | אחד מראשי הסיעות החרדיות: "לוין הטעה אותנו" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
יריב לוין, שר המשפטים (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

לקראת כנס החורף של הכנסת, חברי הכנסת החרדים ממשיכים להיערך לקראת המאבק המרכזי שלהם בממשלה הנוכחית: העברת חוק הגיוס, החוק שיפטור את לומדי התורה הקדושה מגיוס לצבא.

מאחורי הקלעים, בכירי הליכוד וגורמים בלשכת ראש הממשלה מבקשים מראשי הסיעות החרדיות לרכך את החוק בכדי לנסות ולהתגבר מעט על הביקורת הציבורית וההתנגדות מבית, מתוך סיעת 'הליכוד'.

אלא שבסיעות החרדיות לא מוכנים להתפשר על חוק שיימנע מתלמיד ישיבה ללמוד תורה וזו הסיבה המרכזית להתנגדות למתווה של יו"ר 'המחנה הממלכתי', בני גנץ. מתווה שלבסוף יחייב כל תלמיד ישיבה להתנדב/להתגייס, מלבד מכסת תלמידים שיוגדרו כ"תורתם אומנותם".

את מרכז הזעם מפנים בסיעות החרדיות לעבר שר המשפטים, יריב לוין. לדברי בכירים מאוד בסיעות החרדיות, לוין היה זה שדרש מהם להמתין עם חקיקת חוק הגיוס ולא להעבירו מיד עם הקמת הממשלה, עוד לפני השבעתה.

בלעדי | השר גולדקנופף מתייחס לסערת חוק הגיוס

ראשי הסיעות החרדיות מבקרים את התנהלותו של לוין וטוענים כי בזמן אמת הוא זה שדרש מהם להמתין עם החקיקה שכן לדבריו הרפרומה שהוא מוביל במערכת המשפט, תייתר את ההתגברות הנקודתית על בג"צ.

"לוין הבטיח לנו פסקת התגברות רחבה ולבסוף לא מוכן לפסקת התגברות נקודתית על חוק הגיוס, התנהלות מבישה שלו", אמר בסוף השבוע שר חרדי.

לדברי אחד מראשי הסיעות החרדיות בכנסת: "לוין הטעה אותנו, הוא אחראי לכל המשבר אליו נקלענו. כשחוק הגיוס היה צריך לעבור - לוין לחץ שנחכה, טען שהרפורמה שלו תסדיר גם אתסוגיית הגיוס. בפועל, הרפורמה שלו לא נוגעת לחרדים וחוק הגיוס הפך למגה אירוע שיכול לפרק את הממשלה".

הבכיר החרדי הוסיף: "את לוין לא עניין דבר מלבד הרפורמה והיום כולנו משלמים את המחיר. במקום שהוא יימצא את הפתרון הוא בורח מאחריות ומבקש מאיתנו להתרכך״.

כזכור, בריאיון בלעדי ל'כיכר השבת', התייחס יו"ר 'יהדות התורה', השר יצחק גולדקנופף, לסערת חוק הגיוס והודה בטעות שהחוק לא עבר מיד עם הקמת הקואליציה והוסיף: ״כשהגיע התקציב התחילו להסביר לנו שיש עליהום ויש הפגנות ויש את כל הדברים האלה. ניסינו להסביר לגדולי ישראל, לא השתכנעו. אני מודיע לך גדולי ישראל לא השתכנעו להזיז, שאנחנו נסכים להזיז את חוק הגיוס. רצו שזה יעבור דווקא עם התקציב. הבעיה הייתה שהתקציב כבר היה כמו שאומרים ברגע האחרון ולכן עכשיו את חוק הגיוס... זה עבודה. עכשיו אנחנו עובדים על זה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר