ההתבטאות והסערה

סביבת ראש הממשלה מבהירה: "נתניהו התכוון שאין לסמוך על הנס"

התבטאותו של נתניהו אתמול בישיבת הממשלה, באשר להגנת הקב"ה על עמו, עוררה סערה. בסביבת ראש הממשלה כעת מבהירים את דבריו (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
נתניהו, היום (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

בסביבתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבהירים היום (שני) את דבריו בישיבת הממשלה אתמול, באשר להגנת הקב"ה על עמו בהקשר של נסיעה לאומן לראש השנה. זאת לאחר סערה שפרצה בנושא.

"ראש הממשלה נתניהו אמר בהערתו אתמול שאין לסמוך על הנס ואף ציטט את הציווי וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם״, מסרו גורמים בסביבת נתניהו. "כל כוונתו הייתה לפנות לחסידי ברסלב שיפנימו את הסכנה וינקטו באמצעי זהירות מתאימים כדי שיחזרו בשלום".

כזכור בישיבת המשלה אתמול התבטא נתניהו: "אזרחים ישראלים שנוסעים לאוקראינה צריכים לשאת באחריות אישית לנסיעתם בעת הזו. הקב"ה לא תמיד הגן עלינו, גם לא על אדמת אירופה ועל אדמת אוקראינה".

דבריו עוררו סערה. בתגובה לדבריו, אמרו גורמים בסביבת השר מאיר פרוש, השר שמונה לפוריקטור לנושא אומן: "אפילו בימי לפיד ובנט לא היו התבטאויות מהסוג הזה ועוד בהודעה רשמית של לשכת ראש הממשלה. מגנים בכל תוקף ומקווים שיבהיר את דבריו״.

גם בש"ס יצאו בהודעה רשמית המתנערת מדבריו של רה"מ נתניהו: "הקב״ה תמיד הגן על עם ישראל בכל הגלויות ובכל הרדיפות, וזו הסיבה שעם ישראל הוא היחיד השורד באורח פלא כבר אלפי שנים, בעוד עמים רבים וחזקים נכחדו".

"כמובן", הדגישו בש"ס: "התנאי להשגחה האלוקית הוא דבקות באמונה ושמירת התורה והמצוות כפי שהעם היהודי עושה מאז היותו לעם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר