"לא לתכתיבים ודורסנות"

השר סמוטריץ': "לא נסכים לוותר על הגיוון בבחירת השופטים"

יו"ר 'הציונות הדתית', בצלאל סמוטריץ', התייחס לחידוש המגעים בתיווך בית הנשיא בניסיון להגיע להסכמות בחקיקה המשפטית ואמר כי יסכים לוויתורים אך לא יהיה מוכן לוותר על שינויים בוועדה למינוי שופטים (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
השר בצלאל סמוטריץ', הערב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

על רקע הניסיונות לחידוש השיחות על החקיקה המשפטית, יו"ר 'הציונות הדתית', שר האוצר בצלאל סמוטריץ', מבהיר הערב (שני) כי יסכים להידברות ולוויתורים אך לא יסכים לוותר על שינויים בהרכב הוועדה למינוי שופטים.

סמוטריץ' שיתף: "שוחחתי היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה עדכן אותי על המאמצים שהוא מוביל יחד עם הנשיא וגורמים נוספים כדי להגיע להסכמות רחבות שיביאו להרגעת הרוחות ויחזקו את אחדות עם ישראל".

לדבריו: "אני מברך על המאמץ הכנה והאמיתי של ראש הממשלה להגיע להסכמות רחבות ואני חושב שראוי שגם ראשי האופוזיציה ישתחררו מהגורמים הקיצוניים והאנרכיסטים בראשות שקמה ברסלר שכינתה רק השבוע אותי ואת חבריי כאן כנאצים ימח שמן וזכרם ויגלו נכונות אמיתית לויתורים ופשרות כדי להגיע לאחדות".

סמוטריץ' הצהיר: "אמרתי לראש הממשלה כי אנחנו מוכנים להידברות והסכמות כולל ויתורים כדי להביא לאחדות בעם, כדי לשמור על צה"ל מאוחד וחזק ועל החברה הישראלית שלמה".

"אבל יחד עם זאת", הבהיר יו"ר 'הציונות הדתית': "אנחנו מתנגדים בתוקף לתכתיבים ולקבלת אולטימטומים ממי שהפסידו בבחירות, לא זכו באמון העם ומנסים בעזרת איומי סרבנות ופגיעה בביטחון המדינה להכתיב לנו בכוח את עמדתם".

לדבריו: "לא נסכים בשום מצב לוותר על הגיוון בבחירת השופטים כדי שייצגו את כלל הציבורים במדינת ישראל ולא נסכים למצב בו האופוזיציה שהפסידה בבחירות יכולה לרמוס ולדרוס את הימין בוועדה לבחירת שופטים".

סמוטריץ' הוסיף: "אנחנו עושים מאמצים גדולים להוביל להידברות כנה אך לצערי אני רואה איך במקביל לכך לפיד וגנץ שפוצצו את השיחות בבית הנשיא מונעים כל אפשרות לשיח, והם לא רוצים הסכמות, הם רוצים לקבל מאה אחוז מהתכתיבים שלהם ולא ניתן לזה יד. זו דריסה אנטי דמוקרטית כלפי מחנה הימין שזה באמון רוב העם".

"כן להידברות והסכמות לא לתכתיבים ודורסנות כלפי הימין שזכה בבחירות", סיכם השר את דבריו והוסיף: "זו עמדתנו ואני מקווה באמת ובתמים שנצליח להוביל לשיח והסכמות כי זה האינטרס הלאומי כעת בפתח השנה החדשה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר