"לדון בצעדים"

אחרי ישיבת הקבינט: השר איתמר בן גביר יכנס את סיעתו

סיעת 'עוצמה יהודית' תתכנס מחר לדיון מיוחד על "צעדי הסיעה" בעקבות החלטת הקבינט שלא לשנות את תנאי האסירים הביטחוניים, בניגוד לעמדתו של השר איתמר בן גביר (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר איתמר בן גביר (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

סיעת 'עוצמה יהודית' תתכנס מחר (רביעי) לדיון מיוחד על "צעדי הסיעה" בעקבות החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני שלא לשנות את תנאי האסירים הביטחוניים, בניגוד לעמדתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

בהודעה מטעם הסיעה נאמר כי "סיעת עוצמה יהודית בראשות יו"ר המפלגה השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, תתכנס מחר לישיבה מיוחדת לדיון בצעדי הסיעה בעקבות דיון הקבינט הבוקר, בו המשיך ראש הממשלה נתניהו בהתנגדותו להחמרת תנאי המחבלים בבתי הכלא והתעקשותו להותרת המצב הקיים בו הם נהנים מתנאים מופלגים".

מוקדם יותר היום התכנס הקבינט לדיון מיוחד לקראת חגי תשרי, במהלך הדיון השרים התנגדו לצעדים שמקדם השר בן גביר, לשינוי תדירות ביקורי המשפחות אצל האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל.

לפי הציטוטים שפרסם הערב ירון אברהם ב'חדשות 12', היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה אמרה בדיון כי "כיוון שיש כאן משמעות ביטחונית ומדינית זה נידון בקבינט ולא לפי החלטת השר". בן גביר השיב לה: "זאת המלצה, את יועצת, את לא קובעת".

היועמ"שית הוסיפה ואמרה כי "הכללים לא גוברים על החוק, זה מחייב", ובן גביר השיב: "זה לא מחייב, זאת המלצה. אבל הסיפור כאן הוא לא את, אלא ראש הממשלה. הבטחת לי שהולך להיות שינוי במצב האסירים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב לו ואמר: "נעשה דיון אחרי החגים". בן גביר הגיב כי "הבעיה שגם אחרי החגים הגורמים המקצועיים יגידו שזה לא הזמן והקייטנה ממשיכה. הבטחת לי שלא תתקפל. אחרי החגים יש גם חנוכה. צריך להכריע".

לפני ישיבת הקבינט, נועדו נתניהו ובן גביר - ולשכותיהם פרסמו הודעות סותרות. מלשכת נתניהו נמסר כי ההחלטה תדה לאחרי החגים, ואילו מלשכת בן גביר נמסר כי "בניגוד לתדרוכי לשכת ראש הממשלה, החלטת השר שרירה וקיימת". בעקבות כך, פרסמה לשכת נתניהו הודעה נוספת בה נאמר כי "ההחלטה בענייני אסירים ביטחוניים תתקבל אך ורק על ידי ראש הממשלה והקבינט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר