"יפגוש אותנו בכל פינה"

ראש הממשלה נחת בקליפורניה; זו קבלת הפנים שחיכתה לו

אנשי המחאה המשפטית המתינו לנתניהו בשדה התעופה עם זמבורות ושלטי מחאה: "הוא השווה אותנו לאש"ף, שום הבהרה לא תסתיר את הבושה" (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
קבלת הפנים שחיכתה לנתניהו בארה"ב

מאות אנשי שמאל המתינו לראש הממשלה בנימין נתניהו בקליפורניה, שם הם מחו כנגדו מיד עם נחיתתו לביקור מדיני שהחל היום. אנשי המחאה לא ויתרו על ה'זמבורות' המסורתיות וקריאות ה"בושה" לעברו של ראש הממשלה, שהופתע מ"קבלת הפנים" שהמתינה לו בארה"ב.

המפגינים, המתינו לראש הממשלה שנחת בנמל התעופה 'סאן חוזה' בעיר סן פרנסיסקו שבמדינת קליפורניה וצעקו לעברו קריאות גנאי תוך שהם מרעישים ומניפים שלטים בגנותו של ראש הממשלה.

בראש טענות המוחים - אמירתו השנויה במחלוקת של ראש הממשלה מוקדם יותר היום (שני) על מפגיני השמאל כי הם "חוברים לאש"ף ולאויבי ישראל". נתניהו מיהר להבהיר את דבריו שכוונו רק לתוצאות מעשיהם של המפגינים בארה"ב - פגיעה באינטרס הלאומי של המדינה, אולם את המוחים זה לא הרגיע.

מטעם "כח קפלן" - מראשי ארגוני המחאה נמסר בתגובה לאמירה של ראש הממשלה וההבהרה שהגיעה בעקבותיה: "במקום להתנצל על ההסתה החמורה, נתניהו מתפתל וממשיך לייצר הקבלה בין אוהבי המדינה לאויביה. שום הבהרה לא תסתיר את הבושה. בושה שהמסית הלאומי ומחריב הדמוקרטיה מעז להזכיר בנשימה אחת את לוחמות ולוחמי הדמוקרטיה לצד אויבי ישראל".

נתניהו, נחת בקליפורניה לצורך ביקור מדיני. הוא אמור להפגש במהלך השבוע עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שיפגוש אותו במדינת ניו יורק - לשם יגיע הנשיא בשל ועידת האו"ם המתקיימת בימים אלו.

ראש הממשלה נתניהו צפוי אף לנאום בעצרת האו"ם, כשהמפגינים מאיימים לרדוף אותו גם שם ולהשמיע את מחאתם כנגד הרפורמה המשפטית והאמירות השנויות במחלוקת המשוות אותם לאויבי ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר