מבקשת לדחות את התחולה

היועמ"שית נגד חוק הנבצרות: "אינו יכול לשמש משאב פרטי"

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הגישה את תשובתה לבג"צ בעתירות נגד חוק הנבצרות וציינה כי היא תומכת בדחיית התחולה: "חוק יסוד אינו יכול לשמש כמעין משאב פרטי" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
היועצת המשפטית לממשלה (צילום: יונתן זידנל, פלאש 90)

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הגישה הערב (שני) את תשובתה לבג"צ בעתירות נגד חוק הנבצרות וציינה כי היא תומכת בדחיית התחולה. הצעת החוק קובעת כי ראש ממשלה ייצא לנבצרות רק בשל נסיבות רפואיות, והוא עצמו יכריז על כך או 75% מחברי הממשלה. בין היתר נטען כי החוק נועד למנוע מצב שהיועצת תוציא את נתניהו לנבצרות בשל התיקים המשפטיים העומדים כנגדו בבית המשפט.

בכתב התשובה לבג"צ נכתב כי "חוק יסוד אינו יכול לשמש כמעין משאב פרטי המסלק מן הדרך בעיות פרסונליות מתחום טוהר המידות והדין הפלילי".

בהרב-מיארה ציינה כי באמצעות דחיית התחולה, לכל הפחות לכנסת הבאה, תינתן אפשרות לעצב את ההסדר מתוך ראייה משטרית רחבה, במבט צופה פני עתיד ומאחורי ״מסך בערות".

היועמ"שית הוסיפה: "בעניין קיצוני של התופעה עליה עמדה הנשיאה חיות בפסק דין פסילת דרעי, שבה חברי כנסת מנצלים את הקלות שבה ניתן לתקן חוק יסוד לצרכים פוליטיים נקודתיים". לדבריה: "לפנינו מקרה חריג שבו נחצה גבול ונעשה שימוש מובהק לרעה בסמכות המכוננת של הכנסת".

היועצת הוסיפה וטענה: "הצעות החוק נועדו לסכל את הדיון בעתירות כבר בשלבים המקדמיים, כל זאת באופן הקשור באופן ישיר למצבו האישי-המשפטי של ראש הממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר