סערת בן אוליאל

סב התינוק שנשרף בדומא הגיע לכנסת; מה אמרה לו טלי גוטליב?

בדיון בועדת חוקה הציג אחמד טיבי את סב המשפחה שנשרפה בדומא, בצל הסערה סביב מי שהואשם ברצח ודברי ח"כים עליו. כך הגיבה טלי גוטליב (כנסת)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
דוואבשה בכנסת, היום (צילום: באדיבות ערוץ הכנסת)

חוסיין דוואבשה, הסבא של התינוק אחמד דוואשה שנשרף למוות בביתו בכפר דומא יחד עם הוריו, הופיע היום (רביעי) בדיון בועדת חוקה של הכנסת, לצדו של ח"כ אחמד טיבי.

טיבי הציג את הסב במהלך הדון ואמר כי מדובר בסבא של המשפחה "שנשרפה ע"י פושע נתעב", והוסיף כי הלה "לא יכול לשאת את המילים האלה שהוא שמע אתמול, והוא שואל למה?"

בשלב הזה התפרצה לדבריו חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד והבהירה: "אנחנו נסביר לו מה הוא שמע אתמול, מר טיבי. זה לא מתאים ובטח שלא לצער את האבא. רק שיהיה ברור: בכנסת ישראל אף אחד לא טוען שמרצח הוא קדוש.

"דנו אתמול בכנסת", הוסיפה גוטליב, "על בקשה לשינוי תנאי כליאה של עמירם בן אוליאל (מי שהואשם ברצח. י"ט), שנמצא בבידוד. לא סותר שאנו מגנים בכל גינוי את המעשה הזה כמו שמגנים כל פגיעה ביהודים על ידי טרוריסטים או אזרחי ישראל על ידי אזרחים טרוריסים".

בשלב הזה פנתה גוטליב לטיבי: "המעשה שעשית פה בועדה מיותר פופוליסטי וזול. אני מקווה שאתה משתתף גם בצערם של משפחות פעולות איבה וחיילי צה"ל הגיבורים".

ח"כ שמחה רוטמן, שניהל את הדיון, הוסיף גם הוא כי מעשהו של טיבי הוא פרובוקציה.

האמירה והסערה

הופעתו של הסב בדיון מגיעה בצל הסערה סביב חברת-הכנסת לימור סון הר-מלך מ'עוצמה יהודית', שפועלת למען גיוס תרומות עבור עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח משפחת דוואבשה בדומא, ועצור למעלה משמונה שנים.

כזכור, באירוע לגיוס תרומות עבור בן אוליאל מטעם "מטה צדק לעמירם", שם גוייסו למעלה מ-400 אלף שקלים, תועדה ח"כ הר-מלך אומרת על בן אוליאל: "אני יודעת שהוא חף מפשע, אני חושבת שהוא סובל בשביל כל עם ישראל".

בסרטונים שפורסמו אתמול ב'חדשות 12', סיפרה הר-מלך: "הייתי אצל עמירם הצדיק הזה, הצדיק הקדוש הזה, באמת, לא רק שהוא לא מוכן, אני מביאה איתי עוד גבר שיהיה באותו חדר איתו, שאני רק אעמוד מאחוריו ואסתתר. אף סוהרת, כשהוא עובר במסדרון, אף סוהרת לא נמצאת. וזה כל כך יפה בעיניי, הקדושה הזאת והשמירה הזאת, זה רק מספר באמת מי האיש".

"אני לא תומכת ברוצח", היא הבהירה וטענה: "אני יודעת שהוא חף מפשע. האיש הקדוש הזה, אני חושבת שהוא סובל שם בשביל כל עם ישראל".

בתגובה לפרסומים, כתבה חברת-הכנסת לימור סון הר-מלך בחשבון הטוויטר שלה: "כן, אני מאמינה שעמירם בן אוליאל חף מפשע ושההודאה שלו הוצאה בעינויים שאף אחד לא היה עומד בהם. ואם אתם רוצים הוכחה לרדיפה, תראו את ההתעקשות להשאיר אותו 8 שנים בבידוד, סנקציה שאין לה תקדים. פיקפקו גם בחפותו של זדורוב והנה הוא זוכה אחרי 17 שנה ואחרי פסק דין חלוט בעניינו. אני רק מקווה שאצל עמירם זה יקח פחות זמן".

שר הפנים והבריאות משה ארבל, גינה את דבריה ואמר: "אני מצטער צער עמוק על דבריה של ח״כ סון הר מלך. החובה לדאוג לזכויות נחקרים עצורים ונאשמים אין פירושה להפוך אותם לצדיקים ולקדושים. במדינה יהודית משנן כל ילד משחר ילדותו בארץ הזו את עשרת הדברות ובכללן הדיבר הששי ״לא תרצח״ האוסר בתכלית האיסור ליטול חיים של אחר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר