אחרי הסערה בוועדה

היועמ"שית נגד ח"כ רוטמן: "עליך לנהוג בסלבנות ובמתינות" 

היועצת המשפטית של הכנסת, שגית אפיק, נזפה ביו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן, לאחר התקרית שהייתה לו אתמול עם נציגת הנהלת בתי המשפט, שבסופה, יצאה בכר באולם ועדת החוקה (חדשות, פוליטי)

בני סולומון | כיכר השבת |
רוטמן ובכר, היום בוועדה (ערוץ כנסת)

בדיון שנערך אתמול (רביעי) בועדת החוקה של הכנסת, בהשתתפות נציגת הנהלת בתי המשפט עו"ד חגית אברהם בכר, נערך עימות בינה לבין היו"ר ח"כ רוטמן, שבסופו, יצאה בכר מהאולם. היועצת המשפטית של הכנסת, שגית אפיק, פרסמה מכתב נזיפה ברוטמן.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', לאחר דיון סוער שנערך בוועדה בנוגע להתנהלות נשיאת בית המשפט העליון, אמר רוטמן לעו"ד בכיר כי היא מוזמנת לצאת מהדיון.

במכתב שכתבה היועמ"שית של הכנסת לח"כ רוטמן, היא הבהירה, כי "השתקת עובד הציבור מלהשמיע את עמדתו פוגעת ביעילות דיוני הוועדות, ובמעמדה של הכנסת בכלל".

קודם לכן כתבה, "לאחר שיחתנו הטלפונית צפיתי במה שהתרחש, לאחר שהתבקשת לקיים דיון בנושא כללי ניגוד העניינים החלים על שופטים בכלל ושופטי בית המשפט העליון בפרט, וזאת בעקבות כתבה עיתונאית בה לדבריהם הועלו טענות הנוגעות לכב' נשיאת בית המשפט העליון, השופטת חיות וכב' השופט עמית".

עוד כתבה היועמ"שית: "קטעת את דבריה והבעת התנגדות חריפה לדברים תוך שציינת שדבריה הם בגדר "חוצפה" ושאין לה הסמכה כעובדת המדינה או הנהלת בתי המשפט לבקר את מניעי חברי הכנסת ולעלוב בהם. כן ציינת שכשם שאתה שומר על כבודם של עובדי ציבור, אתה מצפה שהיא תתנצל בפני חברי הכנסת על שביקרה אותם ואת מניעיהם בטענה שאינם מניעים כשרים. במהלך דברים אלה גם אמרת כי "זה שאת מהנהלת בתי המשפט לא הופך את הדם שלך לכחול", וכשהיא המשיכה בהקראת עמדתה למרות דבריך, הורית להרחיק ממנה את המיקרופון, שכן היא אינה ברשות דיבור ולא היה באפשרותה ומתפקידה לומר את הדברים".

הדיון הסוער אתמול בועדה | צפו (צילום: ערוץ כנסת)

"התקשרתי אליך תוך כדי הדיון", כתבה היועמ"שית, "וציינתי בפניך שאני רואה בחומרה רבה התנהלות בה עובדת המדינה שהגיעה למסור את עמדת הגוף אותו היא מייצגת, מוצאת על ידך מחדר הוועדה. עוד ציינתי כי מתפקידו של יושב ראש ועדה לנהוג בכבוד ובממלכתיות כלפי מוזמני הוועדה, ודאי כשמדובר בדיון כללי ייזום".

לסיום כתבה: "כמי שמייצגת את הכנסת בפני הרשות השופטת ופועלת לחיזוק מעמדה מול הרשות המבצעת, דבר שלעתים גם כרוך בהצגת עמדות שמן הסתם לא תמיד נוחות עבור הרשויות האחרות, אני מוצאת לנכון לעמוד על התנהלות נאותה של אורגני הכנסת ובפרט של יושבי ראש הוועדות. דיון מסוג זה ודאי שאינו מוסיף כבוד לעבודת הכנסת. השמירה על התנהלות מכבדת כאמור דרושה בימים אלה אף ביתר שאת לנוכח המחלוקת הציבורית בדבר האיזון הנכון בין הרשויות. בהיעדר שמירה על כללי דיון נאותים ומכבדים, לצערי הראשונה שעלולה להיפגע מכך היא הכנסת, מעמדה ויכולתה למלא את תפקידיה כמחוקקת וכמפקחת. מכל מקום וכפי שציינתי בשיחתנו, אני רואה את הדברים בחומרה, ואף אביע את עמדתי בענין זה בתפקידי כיועצת המשפטית של ועדת האתיקה. אין לי אלא להביע תקווה שהתנהלות מסוג זה לא תישנה בדיוניך בעתיד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר