כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"יועצת לעומתית"

שר המשפטים נשאל האם יפטר את היועמ"שית: "אשמח לפעול בעניין יש לה עמדות קיצוניות"

בדבריו, תקף יריב לוין את היועמ"שית בחריפות וטען כי בכל תשעת החודשים האחרונים, אין יחסי עבודה תקינים: "במקום לייעץ לממשלה היא פועלת נגדה" | הוא הסביר מדוע אינו מפטרה: "אין לי סמכות לכך" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"אין לממשלה ייעוץ משפטי". יריב לוין (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש 90)

שר המשפטים יריב לוין תקף הערב (חמישי) בחריפות רבה את היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה. לוין טען כי במשך כל תקופת כהונת הממשלה הנוכחית, היועמ"שית עשתה כל שביכולתה על מנת לחבל בעבודת הממשלה.

בראיון למיכאל שמש ב'כאן 11', אמר לוין: "זה מאוד מצער. המצב הוא שלממשלה אין ייעוץ משפטי. יש ייעוץ משפטי - לעומתי, שלוקח ונוקט בעמדות קיצוניות מאוד. עד כדי כך, שאפילו שופטי בית משפט העליון, פעם אחר פעם אומרים לה שהם לא מבינים את העמדה שלה".

לוין הוסיף: "תראה את תיאטרון האבסורד שהתרחש היום, (בדיון הבג"ץ על חוק הנבצרות. י"ג) כאשר בא כוח היועצת המשפטית לממשלה אמר במשפט פשוט את כל האמת הפשוטה: במדינה דמוקרטית לא ייתכן שפקיד יחליט אם ראש הממשלה נבצר או לא. אחר כך הוא (ב"כ היועמ"שית. י"ג) אולץ לחזור בו ולומר דברים אחרים".

הוא הוסיף לתקוף את התנהלות היועמ"שית ואמר: "זה ממחיש בצורה גלויה את הבעיה. כי בסוף אנחנו נמצאים במציאות שההסדרים המשפטיים הקיימים מותירים את הממשלה עם יועץ משפטי שהיא מקבלת בירושה ממשלה קודמת, עם יועץ משפטי שפועל בצורה שהיא לעומתית לממשלה לחלוטין".

לוין הוסיף להבהיר את המצב האבסורדי עמו מתמודדת הממשלה: "אין יחסי עבודה תקינים ואין אמון. היכולת להביא מישהו אחר, אגב, לא בהליך מזורז אלא בהליך מסודר ותקין - הדבר הזה לא קיים".

המראיין שאל את לוין: "תשעה חודשים אתם לא עושים כלום. מדוע אתה לא מפטר אותה אם זה המצב הקיים?".

שר המשפטים השיב: "הייתי שמח מאוד לפעול בעניין אבל אין לי סמכות לכך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר