כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ישראל תחת מלחמה

יאיר לפיד לנתניהו: מוכן להקים ממשלת חירום מקצועית

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, הודיע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא מוכן להקים ממשלת חירום מקצועית באופן מיידי: "מדינת ישראל במלחמה. היא לא תהיה מלחמה קלה והיא לא תהיה מלחמה קצרה. יש לה השלכות אסטרטגיות שלא ראינו כמותן הרבה מאוד שנים. יש סיכון גדול שהיא תהפוך למלחמה רב זירתית" (חדשות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(לשכת ראש הממשלה)

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, הודיע היום (שבת) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא מוכן להקים ממשלת חירום מקצועית באופן מיידי: "מדינת ישראל במלחמה. היא לא תהיה מלחמה קלה והיא לא תהיה מלחמה קצרה".

דבריו המלאים של יאיר לפיד:

אזרחי ישראל: ראשית אני רוצה לשלוח מפה את תנחומי למשפחות ההרוגים, איחולי החלמה לפצועים, וחיזוק לכוחות הבטחון שנלחמים עכשיו באוייבי מדינת ישראל. אני שולח חיזוק גדול לתושבי הדרום וללוחמי צה"ל בכל הגזרות.

אנחנו עדיין באירוע לחימה מתגלגל, אני קורא לכולם לציית להוראות מערכת הבטחון.

אני לא אעסוק עכשיו בשאלה מי אשם, או למה הופתענו. זה לא הזמן, זה לא המקום, אנחנו נעמוד מאוחדים מול אוייבינו.

מדינת ישראל במלחמה. היא לא תהיה מלחמה קלה והיא לא תהיה מלחמה קצרה. יש לה השלכות אסטרטגיות שלא ראינו כמותן הרבה מאוד שנים. יש סיכון גדול שהיא תהפוך למלחמה רב זירתית.

נפגשתי עכשיו עם ראש הממשלה נתניהו. הודעתי לו שבמצב החירום הנוכחי אני נכון לשים בצד את כל המחלוקות, להקים איתו יחד ממשלת חירום מקצועית, מצומצמת, שתנהל את המערכה הקשה, המורכבת והממושכת העומדת בפנינו.

נתניהו יודע שבהרכב הקיצוני והלא מתפקד של הקבינט הנוכחי, אי אפשר לנהל מלחמה. מדינת ישראל צריכה שיוביל אותה דרג מדיני מקצועי, מנוסה ואחראי. אין לי ספק שגם שר הבטחון לשעבר בני גנץ יצטרף לממשלה כזו.

הקמת ממשלת חירום מקצועית תבהיר לאוייבינו שרוב מוחלט של אזרחי ישראל מתייצבים מאחורי צה"ל ומערכת הבטחון. היא תבהיר לעולם, בזירה הבינלאומית, שעם ישראל מתאחד ומתייצב יחד מול האיום.

מדינת ישראל ספגה היום מהלומה קשה. כולנו כואבים, כולנו זועמים. אלא שמדינות ומלחמות לא מנהלים בכאב ובזעם, אלא בקור רוח, ומתוך הבנה אסטרטגית. צריך לשים עכשיו את הפוליטיקה בצד, לטובת ממשלת חירום שתנהל את המערכה הזו בנחישות, ולא תעסוק בשום דבר אחר עד לנצחון המלא על אוייבינו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר