כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ישראל תחת מלחמה

אויבינו לא ינצחו אותנו // יצחק הרצוג

אויבינו לא ינצחו. הם לא יכניעו אותנו, הם לא ישברו את רוחנו, הם לא יערערו ולו במעט את אמונתנו בצדקת הדרך ואת ריבונותנו בארצנו | נשיא המדינה יצחק הרצוג (מדיני)

יצחק הרצוג | כיכר השבת |
הנשיא יצחק הרצוג (צילום: מיכאל גלעדי/פלאש 90 )

״אנחנו בעיצומה של מלחמה. אויבינו תוקפים אותנו באכזריות חסרת גבול שמופנית כלפי קורבנות תמימים וחפים מפשע - נשים, גברים, ילדים וקשישים.

משפחות ישראליות רבות התרסקו היום לרסיסים כשיקיריהן נרצחו, נפצעו או נחטפו; בהן משפחתו של ידידי האהוב אופיר ליבשטיין, ראש מועצת שער הנגב, שנפל כגיבור בקרב בעודו מגן על שכניו וחבריו לחבל הארץ שכה אהב. משפחות רבות עוד סובלות מחוסר וודאות, מאי הידיעה האם עולמן חרב עליהן או שמא הן נצלו מבשורת האיוב הנוראה, וליבנו עמן. בכאב עצום אני שולח תנחומים למשפחות החללים, ומתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועים בגוף ובנפש ולשובם הביתה של אחינו ואחיותינו.

אויבינו לא ינצחו. הם לא יכניעו אותנו, הם לא ישברו את רוחנו, הם לא יערערו ולו במעט את אמונתנו בצדקת הדרך ואת ריבונותנו בארצנו. גם ברגעים הקשים הללו, ובמיוחד בהם, אזרחיות ואזרחי ישראל נוהגים באומץ ובערבות הדדית מרגשת ומעוררת גאווה ותקווה, ומוכיחים שהרוח הישראלית המלוכדת תנצח ותמגר כל אויב. כך פעלנו תמיד - באחדות ישראלית, וכך ניצחנו תמיד. זה צו השעה.

בשם כל העם אני מבקש לחזק את צה"ל וכוחות הביטחון שפועלים בחירוף נפש ממש להצלת ישראל מיד צר, וקורא לכולנו למלא אחר הנחיות פיקוד העורף.״

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר