כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"האחריות היא עליי"

ראש השב"כ רונן בר לוקח אחריות: "לא הצלחנו לייצר הרתעה" 

"למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התראה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עלי", כך התבטא ראש השב"כ רונן בר (ביטחון)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ראש השב"כ רונן בר (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

ראש השב"כ, רונן בר, לוקח הערב (שני) אחריות לכישלון הביטחוני שהוביל למתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס על יישובי הדרום, מתקפה בה נרצחו ונפלו למעלה מ-1,300 ישראלים.

בר שיגר איגרת, לעובדות, עובדי השב״כ ובני משפחותיהם, אשר נשלחה אמש ונכתבה ביום השמיני ללחימה.

לדברי ראש השב"כ: "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התראה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עלי. יהיה זמן לתחקירים. עכשיו נלחמים״.

״אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה. הכוחות התפרסו בזירה ועברו מקרב לקרב, אל מול עשרות מחבלים. איבדנו עשרה מאנשינו הטובים ביותר, נפצעו רבים מאיתנו, אנשי השירות איבדו את קרוביהם. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס״, הדגיש בר.

לדבריו: "כלל עובדי הארגון הגיעו ליחידות, חפ״קים נפתחו, צוותים ייעודים הוקמו. כל מי שנשא נשק ירד להילחם. הלוחמים יוצאים לטקילה בסיום הלוויה, החוקרים מביאים מודיעין ממחבלים שנתפסו, הרכזים בשטח עברו מלחימה לאיסוף.* המשולש המודיעיני חדור מטרה ומייצר מודיעין״.

בר הוסיף כי: ״כבר ביום הראשון ללחימה הקמנו מערך מיוחד, בשיתוף עם צה״ל, לאיתור, זיהוי וריכוז מאמץ להשבת חטופים ונעדרים,* כמו גם צוותים ייעודיים שונים, על פי תכליות הלחימה״.

בר הצהיר: ״אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב. סבב מנצחים בתמונת ניצחון ובשקט, מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב. אין מגבלת גבול, אין מגבלת זמן. עד הסוף".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר