היה או לא היה?

ח"כ רוטמן הגיש תביעת דיבה: "עלילת דם שקרית ומסיתה"

העיתונאי גיא פלג דיווח אמש (רביעי) בשידור כי חה"כ שמחה רוטמן התבטא בשיחה עם משרד המשפטים כי "דם הנרצחים בחווארה אדום מדם הנרצחים בעוטף" • הביקורת החריפה עוררה סערה תקשורתית • רוטמן מאיים בתביעת דיבה: "לא היה ולא נברא - מדובר בשקר מוחלט" (חדשות חוק ומשפט)

יהודה גל | כיכר השבת |
מאיים בתביעה, חה"כ רוטמן (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

במהלך שידור של חדשות 12 אתמול (רביעי) האשים העיתונאי והפרשן המשפטי גיא פלג את יו"ר ועדת חוקה חה"כ שמחה רוטמן באמירה קשה ומקוממת, שנאמרה לקראת דיון משותף עם אנשי משרד המשפטים בנושא ביטחונם של תושבי יו"ש. הציטוט שיוחס לרוטמן היה: "הדם של האחים הלל ויגל יניב שנרצחו בחווארה אדום יותר מדם הנרצחים ב-7 באוקטובר".

לאחר פרסום הידיעה חה"כ רוטמן ציץ בחשבון טוויטר שלו: בעודי נמצא בלוויה של חלל צה"ל, שנפל לצד חבריו מכל חלקי האוכלוסיה בישראל, בערוץ 12 טרחו לייצר עלילת דם שקרית ומסיתה, שלא הייתה ולא נבראה. למען הסר ספק, בשום דרך ובשום צורה, לא בשיחות סגורות ולא בשיחות פתוחות, לא נאמר ואף לא נרמז על ידי כאילו דמו של מישהו אדום יותר מדמו של מישהו אחר, ומדובר בשקר מוחלט.

בעקבות הציטוט שנאמר בשידור חי וההכחשה של רוטמן התעוררה סערה תקשורתית גדולה שגררה אחריה גל עכור של תגובות נגד חבר הכנסת מהציונות הדתית.

העיתונאי גיא פלג עצמו הגיב לציוץ של רוטמן באופן ישיר וכתב: ‏מזמין את ח"כ שמחה רוטמן לתבוע אותי על פגיעה בשמו הטוב. בטוחני כי גורמי שב"כ ומשרד המשפטים יבהירו את שנאמר בדיון. אציין כי בניגוד לציוץ של ח"כ רוטמן הוא דווקא שוחח איתי, ארוכות , במענה לפנייתי לפני השידור (עוד לפני שהשתתף בהלוויה) רוטמן בחר שלא להגיב לפרסום בטענה מוזרה, בזמן שאנשיו מנסים לברר מולי אם בכוונתי לשדר הקלטה.

בתגובה, שיגר עורך דינו של חה"כ רוטמן לחדשות 12 ולעיתונאי גיא פלג - מכתב התראה לפני תביעת דיבה: "מדובר בדברי דיבה מן החמורים ביותר שניתן להעלות על הדעת. לא זו בלבד שמרשי לא אמר את הדברים אלא שהוא אמר באופן מפורש, בדיון שנגע לשינוי מדיניות הפרקליטות מהימים האחרונים, שאילו זו הייתה נעשית קודם לכן ניתן היה להציל חיים רבים.

בנוסף כתב עורך הדין סגל: "כידוע לכם היטב, מרשי איננו עוסק בימים אלה אלא במאמץ המלחמתי ובניצחון כוחות הביטחון במלחמה בה אנו מצויים. לצטט מפיו דבר שלא היה ולא נברא ואשר כל מטרתו הוא פילוג העם והכפשת שמו הוא מעשה שלא ייעשה".

רוטמן דורש מחדשות 12 להסיר לאלתר את הפרסום הכוזב ולפרסם התנצלות במהדורה הקרובה בהיקף הפרסום הקודם. "היה ולא תפרסמו את ההתנצלות דלעיל לאלתר, הורני מרשי לפעול כנגדכם בכל האמצעים הנדרשים, לרבות בהגשת תביעה מתאימה לבית המשפט המוסמך וכן הגשת תלונה כנגד חדשות 12 והכתב במוסדות המוסמכים לכך".

העיתונאי אריאל שנבל כתב: "אם זה באמת הציטוט, בהקשר הנכון ובלי עיוות, ששמחה רוטמן יעוף מהחיים הפוליטיים מיד ולתמיד. אם זה הוצא מהקשרו, עוות או סולף, שגיא פלג יעוף מהתקשורת הישראלית מיד ולתמיד"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר