בהצהרה כלכלית עם סמוטריץ'

נתניהו: "אנחנו בפאתי העיר עזה, מתקדמים בנחישות עם הישגים מרשימים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בהצהרות כלכליות משותפות מהקריה בתל אביב, בצל המלחמה בעזה | צפו בהצהרה (כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
(צילום: לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר סמוטריץ קיימו הערב (חמישי) הצהרה כלכלית משותפת.

בפתח דבריו אמר נתניהו: ״אנחנו בעיצומה של המערכה - הגנה מאוד תקיפה בצפון, חילופי אש, ומערכת תקיפה בדרום. אנחנו בפאתי העיר עזה, מתקדמים בנחישות עם הישגים מרשימים. לצערי, יש לנו גם אבידות, וכל אחת מהן היא עולם ומלואו שהלך, ואנחנו דואבים יחד עם המשפחות".

נתניהו המשי ואמר: "עם זאת, אנחנו נחושים מאוד להמשיך להשיג את מטרת המלחמה, שהיא מיטוט שלטון החמאס. אני חייב להגיד לכם, שאני בא עכשיו מפגישה נוספת עם לוחמים, לוחמים שהיו בקו האש. חלקם הגיעו תוך פחות משעה ממרכז הארץ לרצועת עזה באותו יום שבת ונלחמו, איבדו חברים, נלחמו כמו אריות.

"אתם צריכים לראות את האש שלהם בעיניים. אחד מהם אמר לי את מה שאני באתי להגיד להם, הוא אמר לי: "אדוני ראש הממשלה, אני רוצה שתדע - היה לנו קשה, יהיה לנו קשה, אבל אנחנו לא עוצרים". אמרתי לו שאנחנו לא עוצרים, אנחנו ממשיכים הלאה עד לניצחון".

רה"מ המשיך את הצהרתו: "הניצחון הזה כרוך לא רק במאמץ מלחמתי-צבאי, הוא גם קשור בשמירה על החוסן הלאומי הכלכלי. אנחנו קשובים לציבור, אנחנו מחויבים לסייע לכולם. ההנחייה שלי היא ברורה - לפתוח את הברזים, להזרים כסף לכל מי שזקוק לו, לדאוג לכולם, כפי שעשינו בקורונה.

"אנחנו בנינו פה בעשור האחרון כלכלה מאוד חזקה, וגם אם המלחמה גובה מאיתנו מחירים כלכליים, כפי שהיא עושה, אנחנו נשלם אותם ללא היסוס"היום אנחנו מודיעים על שורה של צעדים, שחלקם כבר יושמו, וחלקם ייושמו בימים הקרובים. אני אומר מראש - זו רק ההתחלה. אנחנו נביס את האויב במלחמה הצבאית, ואנחנו ננצח גם במלחמה הכלכלית״.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר בפתח דבריו: ״אני מצטרף לדבריו של ראש הממשלה, לחיזוק הגדול מאוד ללוחמים ולמפקדים שנמצאים בחזית, שבונים לנו עכשיו את קו הביצורים הראשון של ביטחונה וחוסנה של מדינת ישראל ושל החברה הישראלית. אנחנו משתתפים בצער משפחות הגיבורים, שחירפו נפשם על הגנת העם והארץ.

"אנחנו בשבועות האלה בונים את קו הביצורים השני, מחזיקים אותו, מבצרים אותו, קו הביצורים הכלכלי של העורף, של האוכלוסייה במדינת ישראל".

סמוטריץ המשיך בדבריו ואמר: "אזרחי ישראל, אלה צעדים ראשונים. כמו שאמרנו, חומת הביצורים הכלכלית לאזרחי ישראל קיימת. וכפי שאמר ראש הממשלה - מנצחים בקרב, מנצחים בעורף, שומרים כמה שיותר על שגרה גם בתקופת מלחמה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר