בטקס הזיכרון וההנצחה

שר הרווחה יעקב מרגי: "למצוא נוסח שייתן ביטוי עמוק לעדה הדרוזית בחוק הלאום"

השר יעקב מרגי השתתף היום (שלישי) בטקס הנצחת שמם של סא"ל סלמאן חבקה וסא"ל עלים סעד ז"ל ואמר: "סיפורי הגבורה והשכול של העדה הדרוזית שזורים במורשת חייה של האומה, זו ברית חיים" (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
שר הרווחה יעקב מרגי (צילום: . Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

שר הרווחה יעקב מרגי נאם היום (שלישי) בטקס הנצחת שמם של סא"ל סלמאן חבקה וסא"ל עלים סעד ז"ל, במתפרת 'המשקם' ביאנוח-ג'ת, בהשתתפות מנהיג העדה הדרוזית השייח מואפק טריף.

"לא כרתנו ברית דמים, כרתנו ברית חיים!", אמר השר מרגי, "ובברית הזאת יש צד אחד שממלא את חלקו פעם אחר פעם בדם ויזע".

מרגי אמר בכאב: "לצערי הרב אני אומר זאת כחבר הממשלה ומעל שני עשורים כחבר כנסת, תמיד הרגשתי תחושת אי נוחות וחוסר הוגנות. הצד השני שזה הריבון, לא ידע לתרגם את ברית החיים הזאת באותה מידה. אם זה בדיור, בקרקעות ובתעסוקה. ומעל הכל צריך לומר באומץ - גם בחוק הלאום.

"עם קצת רצון ומאמץ, אפשר למצוא את הנוסח המאוזן שיתן ביטוי עמוק לעדה הדרוזית בחוק הלאום, זה מתבקש. זאת תהיה אות הברית - תיקון חוק הלאום".

לדבריו, "סא"ל סלמאן חבקה וסא"ל עלים סעד ז"ל הקריבו את חייהם ללא תנאי, לא שאלו שאלות. ועל המדינה חובה להשיב ללא תנאי לא רק במילים, אלא במעשים!

"מאז קום המדינה ועד היום, סיפורי הגבורה והשכול של העדה הדרוזית שזורים במורשת חייה של האומה הזו. ואני אומר האומה בדגש על האומה! אני לא רוצה לומר ברית דמים, אני לא אוהב לשמוע ברית דמים. לא כרתנו ברית דמים, כרתנו ברית חיים".

במתפרה שבבעלות משרד הרווחה וההסתדרות הציונית, מועסקות שלוש אחיותיו של סא"ל עלים סעד ז"ל וכ-100 נשים מהחברה הדרוזית עם מוגבלות. המתפרה מייצרת מידי שנה כ-60,000 מדים לחיילי צה"ל.

(צילום: המשקם)
(צילום: המשקם)
(צילום: המשקם)
השר יעקב מרגי (צילום: המשקם)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר