"גיבור ישראל"

סמוטריץ' בניחום אבלים בכפר הדרוזי: "מחויבים לברית חיים עם העדה הדרוזית"

בביקור תנחומים שערך היום שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ביישוב יאנוח ג'ת בבית משפחת הלוחם סלמן חבקה ז"ל, נאם השר בפני בני המשפחה והמנחמים הרבים שהיו במקום: "העדה הדרוזית משלמת מחירים כבדים מאד" (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"גידלתם גיבור ישראל". צפו בדבריו של שר האוצר

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', נסע אמש ליישוב הדרוזי יאנוח ג'ת, שם ניחם את משפחתו של חלל צה"ל סלמן חבקה ז"ל. בפתח דבריו אמר סמוטריץ': "לצערי אני לא פעם ראשונה פה בנסיבות האלה והיה חשוב לי לבוא עכשיו עם כל העומס של ניהול מדינה במלחמה כי אני חושב שכל עם ישראל וכל מדינת ישראל נחשפה בשבועות האחרונים לדמות של סלמן ואין בן אדם אחד שלא התרגש".

"קודם כל בחייו" המשיך השר." קרבות הגבורה שהוא הוביל בראש הכוחות בבארי וביישובים אחרים מול האויב הנאצי הזה ובעזה והעוצמות שהוא הקרין כשהוא דיבר אחר כך בסרטונים כשהטנק מאחוריו וקורא לכולנו להתאחד ומרים לנו את הרוח וממלא אותנו בגאווה והוא נכנס בראש הכח להכות באויב".

הוא הוסיף בהתרגשות: "אין בית בישראל שלא יודע מי זה, שלא מסתכל על התמונה ואומר זה גיבור ישראל".

"גיבור כזה לא גדל סתם" פנה שר האוצר למשפחת הלוחם שנפל. "אם אתם גידלתם גיבור כזה, זה אומר הרבה על המשפחה, על המשפחה המורחבת, זה אומר הרבה על היישוב וזה אומר הרבה על העדה".

"אנחנו מדברים הרבה על הברית, ברית דמים אבל בעיקר ברית חיים של העם היהודי עם העדה הדרוזית" אמר סומטריץ' והוסיף מיד: "אני מחויב לצקת תוכן אמתי ומעשי אני אומר את זה בכאב ובאחריות ובעיקר במחויבות".

"העדה את הצד שלה עושה מעל ומעבר ומשלמת מחירים כבדים מאד יחד עם כל החברה הישראלית" אמר השר והוסיף: "וגם אנחנו כמדינה חייבים לעשות יותר בצד שלנו, חייבים להיפגש לא רק באירועים עצובים כאלה. אנחנו מחויבים לבנות ולפתח את היישובים והכפרים ולבנות את השותפות האמיצה הזאת".

הוא סיים בהתחייבות משמעותית: "כשר אוצר אני מחויב לזה באופן מלא. כל הממשלה וכל האזרחים במדינת ישראל מחויבים לזה. אני אומר לכם תודה על השותפות, על האהבה הגדולה שיש בינינו לגיבורים הגדולים שאתם מגדלים ומכאן אנו נושאים תפילה לבורא עולם שישמור על כל החיילים והמפקדים והאזרחים שלנו ושמדינת ישראל בע"ה תנצח באופן מוחץ ותשמיד את הרוע והרשע בעזה ובצפון ובכל מקום אחר ונחזיר השקט והביטחון לכל אזרחי ישראל תהא נשמתו צרורה בצורר החיים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר