לא מתאפק מפוליטיקה

ח"כ לפיד: "שנתניהו לא ישב ב-CNN וישווה את עצמו לרוזוולט"

"אם נתניהו ימשיך לעסוק בשאלה מי אשם ומי כשיר, גם אנחנו נדון בשאלה מי אשם ומי כשיר. הוא לא ייצא מהדיון הזה טוב", תקף לפיד את ראש הממשלה, כאשר קודם לכן הספיק לתת נאום פוליטי רווי שנאה כנגד השרים סמוטריץ' ולוין | הנאום המלא (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יאיר לפיד (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

ראש הממשלה לשעבר וראש האופוזיציה יאיר לפיד, נאם לפני דקות ספורות (שני) בפתח ישיבת סיעת ׳יש עתיד׳ בחדר הסיעה בכנסת וכמובן תקף את ראש הממשלה נתניהו ואת השרים סמוטריץ' ולוין.

בפתח דבריו אמר לפיד: "חמישה שבועות עברו מאז הטבח הנורא של ה-7 לאוקטובר. בחמשת השבועות האלה האופוזיציה שמה בצד את כל המחלוקות, את כל האינטרסים, את כל מה שיכול להפריע לניהול המלחמה. האנשים שיושבים פה סביב לשולחן עושים את העבודה של הממשלה. הם הלכו ללוויות ולשבעות, והם היו עם המפונים ועם משפחות החטופים והם סייעו בטיפול בבעיות בירוקרטיות והם הגנו על ישראל בתקשורת הבינלאומית. כל פעם ששאלו אחד מאתנו מי אשם במה שקרה, אמרנו, 'דברו אתנו אחרי המלחמה'".

עוד תקף לפיד: "את מה שאנחנו עושים גם הממשלה צריכה לעשות - לשים בצד את הפוליטיקה ולעשות רק מה שטוב למדינה. הממשלה הזו צריכה לסגור לפחות חמישה משרדי ממשלה שכולנו יודעים שהם מיותרים, ולהעביר את הכסף לניהול המלחמה, לטיפול במפונים, לשיקום ישובי עוטף עזה ולסיוע לעסקים".

לפיד שב ונאם נאום פוליטי כהרגלו: "סמוטריץ' הוא לא שר האוצר, הוא שר המגזר. באמצע המלחמה הוא מעביר מאות מיליונים למצביעים שלו ביהודה ושומרון. מעביר 1.3 מיליארד שקל למוסדות חרדיים, בלי לימודי מתמטיקה ואנגלית, בלי פיקוח, בלי מדדים ובלי יעדים. למנהלת השיקום של ישובי העוטף לעומת זאת הוא העביר רק עשירית מהכסף שהובטח לה".

לפיד עבר לשר המשפטים ותקף: "יריב לוין ממשיך, אפילו בימים האלה, אחרי כל הנזק שהוא גרם, לנסות למנות לבית המשפט העליון שופטים של פורום קהלת כדי להמשיך את המהפיכה המשטרית. זה הכי פוליטיקה בזמן מלחמה".

בשלב זה הוא עבר לתקוף את ראש הממשלה: "מעל לכל: ראש הממשלה צריך להפסיק את הנסיונות שלו להסיר אחריות מעצמו. אם הוא רוצה שלא נעסוק עכשיו בשאלה מי אשם, שלא יישב ב-CNN וישווה את עצמו לרוזוולט. רוזוולט לא העביר מזוודות כסף לגנרל ימאמוטו ולא חיזק את היפנים במשך 13 שנה בגלל מדינויות שגויה וכושלת שהובילה לאסון".

"בשבועות האחרונים", הוסיף לפיד, "שאלתי את עצמי לא פעם אם זו לא האחריות שלנו לעסוק כבר עכשיו בשאלה מי צריך להוביל את המדינה בימים קשים אלה. אני עומד מאחורי ההחלטה לחכות עם זה. עם ישראל צריך להתייצב מאוחד מול אוייביו, למגר את החמאס, להחזיר הביתה את החטופים, ייתכן שלא יהיה מנוס גם מעימות עם החיזבאללה".

לסיום אמר לפיד: "אנחנו נמשיך לתת גיבוי לצה"ל ולמדינה, גם בארץ, גם בזירה הבינלאומית. מצד שני, אם נתניהו ימשיך לעסוק בשאלה מי אשם ומי כשיר, גם אנחנו נדון בשאלה מי אשם ומי כשיר. הוא לא ייצא מהדיון הזה טוב. במקום זה אני מציע לו ולממשלתו להתמקד בניהול המלחמה ולשפר את הניהול המביש של הכלכלה והחברה בישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר