דוהרים לעסקת שחרור חטופים

גורם מדיני: "כל גופי הביטחון תומכים בעסקה; אסירים עם 'דם על הידיים' - לא ישוחררו"

עסקת שחרור החטופים מגיעה לישורת האחרונה | לפי המסתמן: 50 נשים וילדים ישוחררו בתוך 4 ימים, ועוד 10 חטופים עשויים לחזור בכל יום נוסף של הפוגה | רוב חברי הממשלה בעד העסקה שזוכה גם לתמיכת כל גופי הביטחון (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
צעדה למען החטופים בדרך לירושלים ביום שישי האחרון (צילום: Photo by Jamal Awad/Flash90)

לפי הדיווחים של גורמים מדיניים, עסקת שחרור החטופים, שמגיעה הערב (שלישי) לאישור הקבינט והממשלה, כוללת שחרור של 50 נשים וילדים שיחזרו בפעימות - בתוך ארבעה ימים של הפוגה בלחימה. אם ההפוגה תימשך עשוי חמאס לשחרר עד 30 חטופים נוספים.

לדבריהם, "לאחר אישור הממשלה יש 24 שעות לעתירות - אם יהיו - ולאחר מכן יחל השחרור. כל גורמי הביטחון, צה"ל, שב"כ ומוסד בעד המתווה. קבינט המלחמה כולו מאוחד בעד העסקה".

גורם מדיני בכיר הוסיף כי "כל המשוחררים הם אנשים חיים, ישראלים ולא זרים. יכול להיות שישחררו זרים ממדינות אחרות, כמו תאילנד, אבל זה לא קשור למתווה".

בהתייחס לשחרורם של 150 אסירים פלסטינים - נשים וקטינים - מבתי הסוהר בישראל, הדגיש הגורם כי "אסירים שהורשעו ברצח לא ישוחררו". בתמורה לכל חטוף דורש חמאס לשחרר שלושה אסירים פלסטינים הכלואים בישראל, כך דיווחו איתמר אייכנר ויואב זיתון ב-yent.

כפי שדיווחנו, מפלגות הציונות הדתית ועוצמה יהודית הודיעו כי הן מתנגדות לעסקת החטופים עם חמאס. עם זאת הליכוד - חרף הסתייגויות של כמה ח"כים - המחנה הממלכתי והמפלגות החרדיות יתמכו בה והעסקה זוכה לרוב בממשלה ולתמיכת כלל גופי הביטחון הישראלים.

עסקת החטופים, צפויה להתבצע לקראת סוף השבוע ותכלול שחרור של 50 חטופים ישראלים על-ידי חמאס, שיעשה מאמץ לשחרר 20 נוספים. בתמורה לשחרור 50 החטופים הראשונים, ישראל מסכימה לארבעה ימי הפוגה במלחמה - בשונה מהדרישה המקורית של חמאס לחמישה ימים. ואולם, יש הסכמה שאם חמאס ישחרר עוד 20 חטופים - ניתן יהיה להוסיף עוד שני ימי הפוגה.

לעומת זאת, העיתונאי הצבאי יוסי יהושע מ'ידיעות אחרונות' צייץ ברשת החברתית כי אסור בעת הזו לבצע את עסקת החטופים ויש להמתין להכרעה מובהקת ומשמעותית מול חמאס ולקיים עסקה כוללת. ציוץ שזכה לתמיכה ציבורית רחבה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות