בהצהרה משותפת

הנשיא הרצוג לנשיא גרמניה: "אמילי נחטפה באיומי נשק על ידי מרצחים מפלצתיים ושפלים"

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים הערב הצהרה משותפת לצד נשיא גרמניה, בה הוא גינה את ההודעה של ראש ממשלת אירלנד "אמילי לא הלכה לאיבוד, זה לא מתקבל על הדעת"  (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
הנשיא יצחק הרצוג (צילום: Oren Ben Hakoon/POOL)

נשיא המדינה יצחק הרצוג אומר הערב (ראשון) בהצהרה משותפת לצד נשיא גרמניה כי "אני חייב לציין שאני מופתע, ואפילו מזועזע, לראות ולשמוע התבטאויות ממנהיגים שונים בעולם, ואפילו מנהיגי מדינות מסוימות באיחוד האירופי, שלא מוכנים להסתכל על המציאות כפי שהיא ומקפידים לשמור על צביעות וסטנדרט כפול כשמדובר בישראל. מותר להתווכח, מותר לחלוק, מותר למתוח ביקורת – אנחנו דמוקרטיה תוססת. אבל יש גבול, והגבול הוא בעובדות ובמציאות"

הרצוג הוסיף כי "ההודעה של ראש ממשלת אירלנד הלילה בנוגע לשחרורה של הילדה בת ה-8 אמילי הנד הייתה בלתי מתקבלת על הדעת. אמילי לא הלכה לאיבוד. אמילי לא טיילה להנאתה ואיבדה את דרכה. אמילי נחטפה באיומי נשק על ידי מרצחים מפלצתיים ושפלים, והוחזקה בשבי בלי שום קשר עם משפחתה, עם העולם, ואפילו לא עם הצלב האדום"

"מדינות, ובוודאי מנהיגי מדינות, ובוודאי מנהיגי מדינות החברות באיחוד האירופי, צריכים קודם כל לגלות אחריות ולומר את האמת: אמילי נחטפה מביתה בישראל על ידי מחבלי חמאס. אמילי ומשפחתה הם קורבנות ישראלים של ארגון הטרור חמאס. ההקפדה לא להזכיר אף אחת מהמילים - "ישראל", "חטיפה", "טרוריסטים" או "חמאס" – מבישה, מתעלמת מהמציאות ומהעובדות, ולא עולה בקנה אחד עם ערכי המוסר, האנושיות והשלום".

בשעה המרגשת הזו, הוסיף הרצוג, שבה אנו מצפים לפעימה השלישית בה אמורים לחזור נשים וילדים משבי החמאס, אני שב ואומר: אנחנו נמשיך – כעם וכמדינה – לפעול להשבתם של כל בנותינו ובנינו עד האחרון שבהם - כמחויבות מוסרית ראשונה במעלה; והטרור הפסיכולוגי שחמאס מפעיל מדי יום לא יסיט אותנו מדרכנו הצודקת, הישרה והנחושה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר