למרות האיום של גנץ 

לשכת רה"מ: "הויכוח הפוליטי עומד על כאחוז אחד מסך כל התקציב"

לשכת ראש הממשלה מודיעה הערב כי מחר יובא לאישור הממשלה תקציב של 30 מיליארד שקלים לחודש וחצי, שעונה על צרכי המלחמה זאת לאחר שיו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ התנגד (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
נתניהו וגנץ ((אבשלום ששוני ותומר נויברג - פלאש 90))

בלשכת ראש הממשלה מודיעים הערב (ראשון) כי מחר יבוא לישיבת הממשלה תקציב חסר תקדים של 30 מיליארד שקלים לחודש וחצי, שעונה על צרכי המלחמה.

התקציב יתן מענה מלא לצרכים של צה״ל בהגנה ובהתקפה, ידאג למשפחות החטופים, הפצועים, החללים והנרצחים, למשפחות המפונים בבתי המלון וההארחה, ויבטיח שכלכלת ישראל תמשיך לעבוד ולשגשג.

התקציב ידאג לתמיכה בחיילי וחיילות מילואים, למנהלת תקומה לשיקום היישובים, לעסקים שנפגעו, לכיתות כוננות ולצרכי הבריאות, הרווחה והחינוך של כל אזרחי ישראל.

כבר נעשה קיצוץ של למעלה מ-70% בכספים הקואליציוניים, 1.6 מיליארד שקלים, ומה שנותר נועד לצרכים אזרחיים כמו משכורות של מורים ולא לשום שימוש פוליטי.

"הויכוח הפוליטי עומד על כאחוז אחד מסך כל התקציב, התקציב גדול ומשמעותי כי כלכלת ישראל יציבה וחזקה"

נזכיר כי יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, דרש הערב לבטל את ישיבת הממשלה שאמורה להתקיים מחר (שני) ולעסוק בחלוקת הכספים הקואליציוניים המתוקנים לאור המלחמה.

במכתב ששלח לראש הממשלה בנימין נתניהו כתב גנץ: "עתידה להתקיים ישיבת ממשלה, אשר תעסוק, בין היתר בעדכון מסגרות התקציב לשנת הכספים 2023 ואילך ובכלל זאת, בהעברת כספים קואליציוניים והסטת כספים רבים להוצאות שונות שאינן קשורות למלחמה או לצמיחה".

לטענתו, "בעת זו, על כלל החברה הישראלית להיכנס תחת האלונקה, הציבור כולו יודע זאת, ומן הראוי שגם ממשלת ישראל תנהג כך. אנחנו עומדים בפני אתגרים כלכליים וחברתיים אדירים גם בהמשך הדרך, וגירעון שצפוי לגדול משמעותית ולהשפיע על המשק. בעת הזו כל כסף פנוי חייב ללכת לצורכי המלחמה ולהם בלבד".

גנץ מתח ביקורת על שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. "סיעתי ואני נתנגד לחלוקת כספים קואליציוניים או כל תקציב נוסף שאינו קשור במאמץ המלחמתי או מקדם צמיחה במשק. העברת כספים קואליציוניים וכספים לשימושי שר שאינם קשורים למלחמה, כפי שמבקש שר האוצר לקדם בימים אלה, תפגע בחוסן הישראלי ובלכידות הקיימת בחברה הישראלית".

"אני שב על דרישתי, להסיט את כל המשאבים והכספים הקואליציוניים האפשריים שטרם מוצו לשנת הכספים 2023 ובהתאם גם לשנת 2024 באופן מיידי לצרכי המלחמה ונגזרותיה".

גנץ גם איים כי "במידה והישיבה תתקיים והתקציב יישאר על כנו, סיעת המחנה הממלכתי תצביע נגד התקציב המוצע, ותשקול את צעדי ההמשך שלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר