הישיבה הסוערת של הליכוד

התדריך של נתניהו לח"כים ושאלת ח"כ ואטורי; "גלנט עדיין איתנו?"

לראשונה מתחילת המלחמה, התכנסה היום ישיבת סייעת הליכוד, במהלכה התקיף ח"כ ניסים ואטורי את שר הביטחון באומרו "גלנט עזב את הליכוד?", נתניהו השיב "אין שום מקום להתקפות אישיות" | הציטוטים המלאים מהדיון (חדשות, פוליטי) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
נתניהו בפתח ישיבת הסיעה, היום (צילום: יהונתן זינדל פלאש 90 )

58 ימים לאחר תחילת המלחמה סיעת הליכוד התכנסה היום (ראשון) לראשונה מתחילת המלחמה בחדר הסיעה בכנסת יחד עם ראש הממשלה נתניהו.

מהישיבה נעדר שר הביטחון יואב גלנט בשל המצב הביטחוני, וגם שר הכלכלה ניר ברקת שמתנגד לתקציב הממשלה ואף הודיע שהוא שוקל להצביע נגד ובלשכת נתניהו מאיימים לפטר אותו בעקבות ההתנגדות.

במהלך ישיבת סיעת הליכוד פנה חבר הכנסת ניסים ואטורי לרה"מ נתניהו: "אתה יכול לעדכן האם גלנט עדיין בליכוד?". האמירה של ואטורי עוררה סערה בתוך הליכוד, ונתניהו נאלץ להרגיע את חברי הסיעה.

ואטורי (צילום: יהונתן זינדל פלאש 90 )

נתניהו השיב ואמר כי "אנחנו בתוך המלחמה. יש קבינט מלחמה, קבינט רגיל וממשלה. העבודה מסביב לשעון מתבצעת במוקד מאוד מצומצם, כשההחלטות הגדולות מגיעות לקבינט הכללי וההחלטות היומיומיות מגיעות כל יום לקבינט המלחמה. אני עובד בשיתוף פעולה מלא עם שר הביטחון, עם גנץ, עם יתר החברים והרמטכ״ל וראשי זרועות הביטחון. העבודה מבוצעת בשיתוף פעולה מלא".

ח"כ טלי גוטליב אמרה לואטורי: "ניסים, תשמור בבקשה על כבודו של שר הביטחון. כמה רגעים קודם לכן, גם כן טלי גוטליב לנתניהו: אתה המבוגר האחראי. למה גלנט עושה מסיבת עיתונאים בלעדיך?".

גוטליב ביציאה מישיבת הסיעה (צילום: יהונתן זינדל פלאש 90 )

לאחר מכן נתניהו אמר בניסון להרגיע את הרוחות: "אני מבקש מכולכם, היזהרו בדבריכם, במיוחד בעת מלחמה. אין שום מקום להתקפות אישיות. כל הקבינט, צה״ל וגופי הביטחון, עובדים כצוות אחד ואני מבקש לא להתריס נגדם. אין לנו כרגע שום יריבים לא מימין ולא משמאל – כולנו, כל העם, צריך לפעול כגוף אחד ומאוחד. זה לא הזמן לפוליטיקה".

גוטליב צעקה: "זה לא נאמר".

נתניהו: "אני מתקן. נאמר שנאמר. עוד הוסיף ראש הממשלה: "אין שום מקום להתקפות אישיות. כל הקבינט, צה"ל וגופי הביטחון, עובדים כצוות אחד ואני מבקש לא להתריס נגדם. אין לנו כרגע שום יריבים לא מימין ולא משמאל - כולנו, כל העם, צריך לפעול כגוף אחד ומאוחד. זה לא הזמן לפוליטיקה"

חה"כ חנוך מילביצקי: "אין לנו מסרים, לא יודעים איך להתנהל באולפנים. למשל, מה לענות על כך שצריך לסגור משרדי ממשלה. מבקש מהשרים לכנס ישיבות סיעה כדי להכין אותם כי לנתניהו אין זמן".

חה"כ אלי דלל: "האסון הזה קרה במשמרת שלנו ולכן אנחנו צריכים לנקוט בצעדים מנהיגותיים, כמו לסגור משרדי ממשלה שאין להם תפקיד ממשי ולדרוש להסיט את התקציבים למאמץ המלחמתי".

חה"כ דני דנון לנתניהו: "נתמוך בכל החלטה של הממשלה, למעט החלטה לעצור את המלחמה. אחרי חודשיים היינו צריכים להיות במקום אחר. צריך להפעיל עוד כוח".

השר דודי אמסלם: "אם הממשלה תיפול רובנו לא נהיה כאן והליכוד יעלה אולי עוד 20 שנה שוב".

יו"ר הקואליציה אופיר כץ תקף את שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "מה שהיה דחוף לו לקצץ זה קודם כל מה שקשור לליכוד. את חדרי המיון בדרום והכסף לבתי חולים בפריפריה, שאני הקציתי להם כסף, הוא קיצץ".

בהמשך ישיבת הסיעה, אמר ראש הממשלה נתניהו: "אנחנו פועלים מהר אבל לא בפזיזות. כשאני נותן הנחיות מבצעיות, אני קודם כל חושב על הלוחמים שלנו ועל החיים שלהם. אנחנו פועלים בצורה מושכלת ומיטבית, בזהירות אבל בנחישות. אנחנו ממשיכים כעת לדבר עם האויב על המשך שחרור חטופים - מדברים באש".

על פי הדיווח במעריב, נתניהו ערך תדריך לחברי הכנסת של הליכוד במהלך ישיבת הסיעה, ובה הסביר להם מה עליהם לומר כשהם נשאלים על סוגיית המחדל המודיעיני של 7/10

על פי הנוכחים בדיון, נתניהו הבהיר לח"כים: "תגידו, האם קיבלנו התראה על המלחמה או לא. בלשון המעטה... אתם יודעים את זה וצריך להגיד את זה. אם חיזקנו את חמאס אתם יודעים ואתם צריכים להגיד את זה. חיזקנו את חמאס? הרגנו אלפי מחבלים.

"השמדנו להם את הכוח הימי, וכוח הרקטות והשמדנו מנהרות. אז מה אם אפשרנו להעביר כספים? העברנו כספים כדי למנוע משבר הומניטרי כי הם התחילו להישפך לנו על הגדרות. לא האמנתי בהסכם עם חמאס. קראתי להם חמסטאן" כך נתניהו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר