ישראל במלחמהישראל במלחמה
"המכבים של ימינו" | צפו

נתניהו הדליק נר חנוכה בכותל עם בן גביר: "נפרק את האויב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בהדלקת נר ראשון של חנוכה ברחבת הכותל המערבי בירושלים, יחד עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: "היום אנחנו נאבקים, המכבים של ימינו, בכוחות של הרשע שבאים להכחיד את העם היהודי ומדינתו מעל פני האדמה" | צפו (בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
(צילום: עומר מירון / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו הדליקו הערב (חמישי) נר ראשון של חנוכה, בכותל המערבי בירושלים. באירוע השתתפו השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ורעייתו אילה, מפכ״ל המשטרה רנ״צ קובי שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ, מנכ״ל הקרן למורשת הכותל מרדכי סולי אליאב, שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול במחוז ירושלים.

״אנחנו פה ליד שריד מקדשנו לפני 2,200 שנים", אמר נתניהו במעמד ההדלקה. "המכבים של אז שחררו את בית המקדש, טיהרו אותו, כוננו מחדש קוממיות יהודית ועצמאות יהודית, הצילו את מורשת ישראל, דת ישראל ועם ישראל. בלעדיהם חוט החיים שלנו היה נקרע, בלעדיהם לא היינו עומדים כאן היום.

"הקרב אז היה מול כוחות רשע שבאו להכחיד את העם היהודי מעל פני האדמה. היום אנחנו נאבקים, המכבים של ימינו, בכוחות של הרשע שבאים להכחיד את העם היהודי ומדינתו מעל פני האדמה. אנחנו מגלים את אותה נחישות, את אותה גבורה, את אותה הקרבה".

ראש הממשלה הוסיף: "הערב אנחנו מחבקים בלב דואב את חברינו גדי איזנקוט ורעייתו חנה, שאיבדו את בנם הצעיר גל, שראיתי אותו ושוחחתי איתו לפני שנים. אלה הבנים של כולנו, וכך גם הנופלים האחרים - הבנות והבנים של כולנו. אני שמעתי את סיפורי הגבורה על חיילינו, על השוטרים והשוטרות שפגשתי אותם, שנלחמו לפעמים בציפורניים, בסיפורי גבורה עילאית הדפו את האויב.

"עכשיו אנחנו עמוק בתוך רצועת עזה, האויב הזה לא יפרק אותנו - אנחנו נפרק אותו. האויב הזה לא יכחיד אותנו - אנחנו נכחיד אותו. האויב הזה לא יגבר עלינו - אנחנו נגבר עליו. הדבר הזה מתבצע הלכה למעשה יום יום, לילה לילה, ואנחנו נבצע אותו עד תום. אני מאמין באמונה שלמה בכוח שטמון בעם הזה, כוח החיים, אבל כוח החיים הזה מחייב אותנו לפעמים לעבור את ייסורי השכול, זה כנראה המחיר של קיומנו בארצנו, אבל אנחנו יכולים לו".

נתניהו חתם: "אני רוצה להודות לכם, שוטרי ושוטרות ישראל, על מה שאתם עושים יום יום ולילה לילה למען ביטחון ארצנו, ולמען עתיד עמנו. אני מודה לכם מקרב לב, אני חושב שהעם כולו למד להכיר את התרומה הייחודית שלכם. אני מאמין שבכוחות משותפים של כל חלקי עמנו וכל אזרחינו, אנחנו נביא במהרה ניצחון מוחלט על כוחות הרשע, ונחזיר את הביטחון לא רק לדרום, אלא גם לצפון משם אני חוזר עכשיו.

"אני שוחחתי הערב עם הנשיא ביידן, ואמרתי לו: "אנחנו ערב חנוכה". הוא אמר לי שהוא מחזיק מנורה במשרדו. אמרתי לו: "אנחנו מחזיקים מנורה בליבנו, למען ארצנו ולמען עתידנו.

(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)
(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

"אנחנו מדליקים השנה נר ראשון מתוך ידיעה שהאור שבוקע כאן לעולם לא יכבה. גם אם החג הזה מהול בתוגה, שיהיה לנו חג שמח בידיעה הבטוחה הזאת. חג שמח לכם״.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "אנו חוגגים היום את הדלקת הנר הראשון של חג החנוכה, שבימים אלו מקבל משמעות אקטואלית במיוחד. גבורת המכבים, שהחזירו את השלטון לעם ישראל בימי הבית השני, שזורה בגבורת לוחמינו הנחלמים כיום ומוסרים את נפשם למען קיום האומה והמולדת, בלב רצועת עזה, ובכל החזיתות.

"גם כאן בירושלים, לוחמי מג"ב, עומדים על המשמר ומגנים על מדינת ישראל. יהי רצון שמתוך החג הזה, המסמל את החירות והתקומה היהודית של עמנו בארצנו, נזכה לתקומה מחודשת - ולניצחון מוחץ על כל אויבינו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר