ישראל במלחמהישראל במלחמה
טירוף בכנסת

חברת הכנסת מיכל שיר במתקפה חריפה: "נתניהו - סייען החמאס ומחריב ישראל"

"כך תיזכר לדיראון עולם, בנימין בן ציון וצילה נתניהו, סייען החמאס ומחריב ישראל" - כך, במילים אלה, לא פחות, תקפה חברת הכנסת מיכל שיר, את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שנשאה בכנסת | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)

"כך תיזכר לדיראון עולם, בנימין בן ציון וצילה נתניהו, סייען החמאס ומחריב ישראל" - כך, במילים אלה, לא פחות, תקפה חברת הכנסת מיכל שיר, את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שנשאה בכנסת.

"אחרי שהבאת עלינו שואה, מישהו יאפשר לך להגיע לתקומה?", שאלה שיר.

עוד אמרה שיר: "מר נתניהו, אתה תנבח על הציבור 'אוסלו' ומדינה פלסטינית, והציבור ישכח 1300 נרצחים? שנשכח לך את נאום בר אילן? או את נאום ווי? אתה וויתרת על חברון, אתה חיבקת את ערפאת, אתה קראת לו חבר, והתרגשת כשהוא איחל לך מזל טוב ליום הולדתך.

"את המחליף של ערפאת הזמנת אליך לארוחת ערב, לביקור. וואלה, המשותפת לא פועלת כמוך. אתה אדוני ראש הממשלה באמת חושב שמישהו ישכח לך את זה וייתן לך לפזר מסך עשן בזוי שכזה, שלא יראו, איך אתה שודד את הנושאים בנטל והנפגעים מהטבח?".

חברת הכנסת שיר ידועה בנאומיה החריגים. לפני חצי שנה צרחה בכנסת על נתניהו. "הדם של המפגינים על הידיים שלך ורק על שלך, כי יישפך פה דם", אמרה שיר, "אתה איש חסר אחריות, את האיש שהוא בושה בהיסטוריה של מדינת ישראל. זה מה שאתה. צריך לעצור אותך על הסתה, צריך לעצור אותך על אלימות, צריך לעצור אותך על הדם שיישפך פה. צריך פשוט לעצור אותך. אתה איש מ-סו-כן. אין לך גבולות. הוכחת את זה היום.

"אנחנו לא נעצור, מר נתניהו. אתה מסכן אותנו, אתה מסכן את הילדים שלנו, אתה מגזים. שולח את המפגינים? שולח מפגינים? לאן אתה קורא להם? ועוד אחר כך אומר - - אומר בזהירות: לא, לא. אה, שלא יישפך לכם פה דם. לא, לא. תגיד לי, רמת הצביעות שלך, עד איפה היא מגיעה? חוסר האכפתיות שלך לעם שלך, עד איפה הוא מגיע?".

שיר לא עצרה והמשיכה: "ואז שמעתי עוד דבר, שהוא לוקח את השר לכלום לאומי, כדי להגיד לו את המילה - שימו לב לזה - השהיה. להשהיה הוא לוקח אותו. ומה הוא עושה? נותן לו להתקין פה את השטאזי. ואתם, הליכוד, נותנים לו לעשות את זה. אתם אשמים כמוהו. כל אחד ואחד שיושב בספסלים האלה של הקואליציה, אתם כתם, כתם".

הנאום, כונה בפי רבים ברשתות כ"מופע אימים". הפרשן עמית סגל כתב: "באיחור הספקתי לצפות בכל נאומה של חברת הכנסת מיכל שיר. אקדים ואומר: יוסטון, ווי האב א פרובלם. חברת הכנסת טענה שנתניהו קרא למפגיני ימין לשפוך דם. בהמשך קראה למשטרה לעצור אותו על מגוון עבירות. משונה".

חבר הכנסת אוהד טל מהציונות הדתית הגיב: "לצערי גם היום יש אנשים שאין גבול של הסתה וטירוף שהם לא חוצים בכדי לשרת את האינטרסים הפוליטיים הקטנים שלהם".

"אפשר לחלוק ולהתנגד לנתניהו" הוסיף טל, "אבל לקרוא לראש ממשלת ישראל משת"פ של חמאס? רק הבוקר נהרגו עשרה חיילים. איך את מסוגלת להסתכל להם בעיניים ולהמשיך את ההסתה הפרועה הזאת?! תתביישי!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר