ישראל במלחמהישראל במלחמה
"איפה שומעים על דבר כזה?"

נתניהו לנשיאת הצלב האדום ״מצפים שתפעילו לחץ על חמאס״

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם נשיאת  ארגון הצלב האדום מיריאנה ספולאריץ' בקריה בתל אביב נתניהו תיאר לנשיאת הצלב האדום את הזוועות שביצע חמאס-דאעש הכוללים מעשי רצח של ילדים ותינוקות והתעללות (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
נתניהו ונשיאת הצלב האדום (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (חמישי) עם נשיאת הוועד הבינלאומי של ארגון הצלב האדום מיריאנה ספולאריץ', בקריה בתל אביב.

בפתח הפגישה, ראש הממשלה תיאר לנשיאת הצלב האדום את הזוועות שביצע חמאס-דאעש, הכוללים מעשי רצח של ילדים ותינוקות, התעללות אכזריים של נשים.

כמו כן, ראש הממשלה תיאר את התנאים הבלתי אנושיים בהן חמאס מחזיק את החטופים ואת מניעת הסיוע ההומניטרי עבורם.

ראש הממשלה הציג לנשיאת הצלב האדום חבילה המלאה בתרופות חיוניות, ודרש שהצלב האדום ימלא את ייעודו ויעביר אותן לחטופים ברצועת עזה.

ראש הממשלה לנשיאת הצלב האדום אמר כי "הם עושים משהו בלתי ייאמן. לקחו ילדים, תינוקות, נשים, זקנים, ניצולי שואה, משתתפי הפסטיבל. אחרי שירו במאות אנשים ורצחו למעלה מ-1,200 אנשים, לקחו את האנשים הללו כבני ערובה. איפה שומעים על דבר כזה?"

נתניהו הוסיף "ההבדל מבחינתנו הוא לא הכוונה, אלא היכולת. אם הייתה להם את היכולת, הם היו רוצחים כל אחד מאיתנו. הם לא עשו זאת משום שנלחמנו בהם, לפעמים נגד כל הסיכויים. אנשים, אמהות, נלחמו עם הציפורניים שלהם".

"יש הבדל בין לרצוח אזרחים, לפגוע בהם ולאיים עליהם באופן מכוון ושיטתי, שזה מהות הטרור, לבין התוצאות הלא מכוונות וההרוגים הלא מכוונים שהם חלק מכל מלחמה. זה כל ההבדל".

"אני רוצה להודות לך על עזרתכם בשחרור החטופים, אבל יחד עם זאת, חלק מההצהרות שיצאו מהארגון שלך אינן עושות את ההבחנה שעשיתי זה עתה".

"המטרה שלי, כפי שאת יודעת מהשיחות שלנו, היא לראות כיצד נוכל לעזור לחטופים שנשארו בשבי. יש לכם כל דרך, כל זכות וכל ציפייה להפעיל לחץ ציבורי על החמאס״.

בפגישה השתתפו ראש מערך ההסברה מושיק אביב, המזכיר הצבאי אלוף אבי גיל, הממונה על החטופים והנעדרים תא״ל (במיל׳) גל הירש, היועץ המדיני אופיר פלק ושגרירת ישראל בז׳נבה מירב אילון שחר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר