ישראל במלחמהישראל במלחמה
"נתניהו התגלה כחלש"

היום הדרמטי בו נמנעה מכת מנע על לבנון והקשר של דרעי

שר הביטחון והרמטכ"ל תמכו במתקפת מנע על חיזבאללה בלבנון | נתניהו הסתפק, נשיא ארה"ב לחץ שלא | דרעי צעק על אנשי גנץ שיחתמו על הסכם קואליציוני: "מדובר בפיקוח נפש | גנץ ואייזנקוט התנגדו למתקפה • כל הפרטים (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אריה דרעי, בנימין נתניהו ובני גנץ (צילום: הדס פרוש/Flash90)

ארבעה ימים לאחר מתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס על דרום הארץ, שר הביטחון, יואב גלנט והרמט"כל רא"ל הרצי הלוי, תמכו בפתיחת מתקפת פתע על ארגון הטרור חיזבאללה בדרום.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסתפק האם לצאת למתקפה ונטה שלא לאשר. בינתיים, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן התקשר ללחוץ בכדי להימנע מחזית צפונית. בשלב זה, יו"ר ש"ס אריה דרעי לוחץ על אנשי גנץ לחתום על הסכם קואליציוני, כשהם חותמים ונכנסים לחדר הקבינט הם מבינים על מה מדובר וכך נמנעה מתקפת הפתע.

על פי הדיווח של עמית סגל ב'חדשות 12', המו״מ עם גנץ ואיזנקוט לכניסה לממשלה עוד לא הסתיים כאשר גלנט והצבא מניחים על השולחן מכת מנע דרמטית בלבנון. בשלב הזה, יו"ר ש"ס, אריה דרעי, צועק על אנשי גנץ: 'שיבוא עכשיו ויחתום! זה פיקוח נפש'.

"רק כאשר ייכנסו לחדר", הוסיף סגל: "יבינו גנץ ואיזנקוט למה התכוון דרעי, ושכוונתו הייתה לצפון ולא לדרום".

ישיבת הקבינט מעוכבת בשלב זה בכוונה, כאשר המטרה שגנץ ואיזנקוט, שהתנגדו למתקפה כפי שצפה נתניהו, יוסיפו משקל לעמדתו כנגד עמדת שר הביטחון גלנט והצבא.

הרמטכ"ל, הרצי הלוי, וכל השרים ממתינים בכניסה אך הדלת לא נפתחת. רק כשסוכם על כניסה לממשלה נפתחו דלתות החדר, כשמטוסי חיל האוויר בכוננות עליונה לתקיפה אם הקבינט יגיד כן.

עוד מדווח סגל כי תוך כדי הישיבה "אזעקות חסרות תקדים בכל הצפון, לכאורה ההוכחה שחיזבאללה אכן התחיל מלחמה. רק כעבור כמה דקות יתברר שמדובר בהתראת שווא, אולי עקב להקת עגורים".

כזכור, אתמול דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, שכנע את רה"מ נתניהו שלא לצאת למתקפת מנע נגד חיזבאללה.

בכיר בממשלה אמר ל'חדשות 12': "נתניהו התגלה כחלש מול האמריקנים לאחר שביטל מתקפת מנע בלבנון, שהייתה חיונית ביותר לביטחון ישראל. נתניהו לחיץ וחלש מולם. מטוסי חיל האוויר כבר יצאו לדרך, אך ראש הממשלה החזיר אותם בשל החשש שלו".

משלכת ראש הממשלה נמסר: "הפרסום אינו נכון. כבר ביום הראשון של המלחמה ראש הממשלה נתניהו החליט שישראל תפעל קודם להשיג ניצחון מוחץ בדרום, תוך הרתעה תקיפה בצפון. מדיניות זו אומצה על הקבינט".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר