סוער בישיבת הממשלה

ברקת: "יש תחושה שקבינט המלחמה מורכב מאנשי הקונספציה". נתניהו: "שום קונספציה"

שרים בממשלה תוקפים את נתניהו בעקבות ההפקרות בצפון. השר ברקת: "יש תחושה שקבינט המלחמה מורכב מאנשי הקונספציה שעדיין תקועים בקונספציה הישנה ולא מבינים את גודל האירוע. תתעוררו כבר".  השר שיקלי: "זה שהרגו 100 מחבלים לחיזבאללה לא עושה רושם למען האמת. אנחנו מספרים לעצמנו סיפורים" | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
ברקת ונתניהו (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

קרב סוער בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר, יום ראשון, על רקע שתי החזיתות הבוערות בדרום ובצפון.

בישיבה, עלה לדיון בעיקר המלחמה הקשה בצפון וההפקרות של יישובים ישראליים, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות של חיזבאללה.

"יש תחושה", צוטט שר הכלכלה ניר ברקת בדיווח של אנה ברסק, הכתבת המדינית של 'מעריב', "שקבינט המלחמה מורכב מאנשי הקונספציה שעדיין תקועים בקונספציה הישנה ולא מבינים את גודל האירוע. תתעוררו כבר מה-6 באוקטובר. בצפון אנחנו צריכים להציב יעד של הסרת האיום".

נתניהו, על פי הדיווח, ענה: "שום קונספציה. אנחנו תוקפים הרבה יותר ממה שחושבים".

בשלב זה של הדיון, השר לענייני תפוצות, עמיחי שיקלי, התערב: "זה שהרגו 100 מחבלים לחיזבאללה לא עושה רושם למען האמת. אנחנו מספרים לעצמנו סיפורים".

ניר ברקת, המשיך, כך דיווחה ברסקי, ואמר: "האירנים משחקים שחמט וקבינט המלחמה משחק שש בש. אתם תקועים ב-6/10".

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, בפתח הישיבה התייחס נתניהו למלחמה בעזה. ״אנחנו נותנים גיבוי מלא לכוחותינו. הם עושים עבודה מדהימה במלחמה קשה. הם חיסלו בסוף השבוע למעלה ממאה מחבלים, זה קורה כמעט כל יום. עשרות מחבלים מחוסלים מדי יום, לעתים למעלה מזה. עם הרוח הזאת אנחנו נחסל את חמאס, נחזיר את חטופינו, ננצח במלחמה.

"הגיבוי שאנחנו נותנים מתבטא קודם כל בגיבוי שנותן העם כולו. זה מתבטא גם באמצעים אחרים, למשל ב-9 מיליארד השקלים שהעברנו לאנשי המילואים ומשפחותיהם, וזה מתבטא גם בגיבוי שאנחנו נותנים בזכות להיבחר".

נתניהו הוסיף והתייחס לדחיית הבחירות, בהחלטה שהתקבלה הבוקר. "אנחנו בדרך כלל לא מקיימים בחירות בזמן מלחמה, אבל הבחירות האלה נקבעו מראש. הם כבר נדחו פעם אחת, קשה מאוד לדחות אותם לתקופה ארוכה מאוד, אבל יש שתי אפשרויות: או לקיים אותם בסוף ינואר, או לקיים אותם בסוף פברואר.

"לצורך זה אנחנו ביקשנו הערכה של צה"ל בכמה אנשים מדובר שעדיין יהיו בשירות פעיל בסוף ינואר, המספר שהגיע אלינו הוא כ-700, ולאור זאת אנחנו נידרש להחליט או בסוף ינואר או בסוף פברואר.

"ההמלצה שלי היא ברורה: לעשות את זה בסוף פברואר, כדי לאפשר לכמה שיותר אנשי מילואים להשתתף בבחירות. זו זכות אלמנטרית וחשובה". כאמור במהלך הישיבה הצביעו השרים על דחיית הבחירות בחודש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר