"יועמ"שית מטעם"

בן גביר נגד היועמ"שית: "לא למדה לקח מה-7 לאוקטובר"

זעמו של בן גביר ניצת בעקבות תמיכת היועמ"שית בעותרים לבג"ץ כנגד מדיניות השר להתערב בהנחיות המשטרה בהפגנות כנגד הלחימה בעזה: "שנאה לשר בן גביר" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גלי בהרב-מיארה, איתמר בן גביר (צילום: מרים אלסטר, יונתן זינדל - פלאש 90)

עימות חריף בין השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה. בתגובת היועמ"שית לעתירת התנועה לאיכות השלטון והאגודה לזכויות האזרח, שדרשו מבג"ץ לאסור על השר להנחות את המשטרה בפעילותה בהפגנות, בהרב-מיארה תמכה בעותרים.

"בשורה של פרסומים" כתבה היועמ"שית, "עלה כי השר לביטחון לאומי התערב באופן פסול ולא חוקי בעבודת המשטרה. חמורה במיוחד ההתערבות הפוליטית בחופש המחאה נגד השלטון ובזכות ההפגנה".

היא הוסיפה לתקוף את השר בן גביר וכתבה: "תקופת חירום מביאה עמה אתגרים רבים לשלטון באיזון בין האינטרסים הציבוריים והביטחוניים לבין החובה לאפשר את מימוש חופש הביטוי של הציבור ושמירה על זכויות הפרט".

"יש להבטיח" הוסיפה היועמ"שית לתקוף את בן גביר, "כי הפעלת שיקול הדעת של המשטרה והאיזון העדין שבין האינטרסים והזכויות שעל הפרק ייעשו ללא השפעה פוליטית ישירה או עקיפה, מפורשת או משתמעת, שפוגעת באופן קשה באמון הציבור במוסדות המדינה ובעקרונות היסוד של המשטר".

"טענת השר לפיה הוא ביקש למנוע מפגן הזדהות עם חמאס" תקפה היועמ"שית, "נטענה ללא קשר לנסיבות של ההפגנה שאותה המשטרה בדקה ואישרה. בכל מקרה, מערכת אכיפת החוק מעמידה לדין פלילי עבריינים המזדהים עם החמאס, ללא קשר לפרסום כזה או אחר ברשתות החברתיות".

השר בן גביר לא נותר חייב. בהודעה שיצאה מלשכתו, בחר השר לביטחון לאומי לתקוף את היועמ"שית ישירות והאשים אותה כי היא מונעת מ"שנאת בן גביר": "״מצער מאוד שגם אחרי 7.10 אצל היועמ״שית לא נלמד הלקח".

בן גביר הוסיף והשיב לגופו של עניין: "מדובר בהנחיה של השר שלא לאפשר תמיכה בחמאס. עובדה כי לאורך כל ההפגנה המשטרה חששה שיונפו דגלי טרור ופעלה בכל המישורים נגד הנפת דגלים אלה".

הוא שב ותקף את היועמ"שית באופן אישי: "אין אירוע שמגיע לפתחו של בית המשפט שהיועמ״שית לא פועלת נגד השר בן גביר. מדובר ביועמ״שית מטעם ובעלת אג׳נדה מאד ברורה".

"לפי כל חוק ודין" חזר בן גביר לגופן של טענות, "יש לשר סמכות להתוות מדיניות גם בנושא הפגנות ובוודאי שיש לשר אפשרות להורות למשטרה לאכוף את החוק ולא ולאפשר הפגנות לא חוקית".

"בשל השנאה לשר בן גביר היועמ״שית מתנהגת אליו כאילו הוא השר היחיד שמבקש שהמשרד יקיים את המדיניות שלו וכאילו שרי ביטחון פנים קודמים לא הנחו המשטרה לבצע את המדיניות שבה הם דוגלים" הוסיף השר.

בן גביר סיים את תגובתו באמירה מעניינת: "השר ימשיך להנחות את המשטרה לאכוף החוק ולא לאפשר הפגנות של תמיכה בחמאס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר