בפתח הדיון בוועדה | צפו

כך הגיב יו"ר ועדת החוקה שמחה רוטמן לפסילת החוק לביטול עילת הסבירות

חבר כנסת ממחנה השמאל פתח את הדיון הבוקר בועדת החוקה, בכך שהוא הצהיר שהוא שמח מפסיקת בג"ץ והוא חושב שצריך לערוך חשבון נפש | כך הגיב לו היו"ר חבר הכנסת שמחה רוטמן | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
שמחה רוטמן, היום (צילום: מתוך הוידיאו)

דיון ועדת החוקה נפתח הבוקר (שלישי) בהתייחסות לפסילת שופטי בג"ץ את חוק היסוד לביטול עילת הסבירות. יו"ר הוועדה ח"כ שמחה רוטמן, שמזוהה כמעט יותר מכולם עם הרפורמה המשפטית הגיב לפסילת חוק היסוד.

חבר הוועדה ח"כ גלעד קריב אמר בפתח הדיון: "פס"ד חשוב ואמיץ שאני מברך עליו אבל לא מדובר ביום חג כי הוא עדות לשבר הפוליטי החברתי החוקתי הגדול שהחברה הייתה נתונה בו בתשעת החודשים הראשונים של השנה כשברביעי בינואר במהלכו הכריז שר המשפטים על מתקפה של ממש נגד מערכת המשפט. חשבון הנפש שכולנו נדרשים לו צריך להגיע קודם כל מצד הממשלה ומובילי המהפכה המשטרית".

עוד אמר קריב: "לא מעט משרי הממשלה אמרו שלא ניתן לחזור להתנהלות והשיח של לפני ה-7.10 אבל שמעתי גם אחרים בכירים מאוד המדברים על חידוש מלא של המאבק במערכת המשפט אחרי שוך הקרבות. הדיבורים הללו מתחברים לידיעות שמתפרסמות על כך שבימים האחרונים גורמים המקורבים מאד לראש הממשלה פנו לחברי הכנסת והשרים בבקשה מפורשת לתקוף את בג"ץ על פסק הדין".

היו"ר ח"כ שמחה רוטמן הגיב ואמר לו: "אני מבין שבשם חשבון הנפש בחרת לאיים שוב. אין ספק שפס"ד מעיד על שבר מאוד גדול. המחלוקת היא על נקודת הפתיחה – כשבמשך שנים רבות ציבור אדיר, שנמצא גם הוא בלחימה ומבקש ממני שלא לעסוק כעת במחלוקות, ואני נענה לבקשתו, זועק על הדרתו ועל כך שהצבעתו בכנסת איננה נספרת וזעקתו נפלה משך שנים על אוזניים ערלות."

הדיון היום בוועדה (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

רוטמן הוסיף ואמר: "הקמת הממשלה והנאומים על תיקון מערכת המשפט הייתה עבור ציבור זה מוסיקה ערבה. אני מבין שעבור אחרים היו אלו לעיתים טונים מפחידים ולכן המחויבות של כולנו היא לא לחזור לימים האלו ולכן הצטערתי שאיימת בחזרה לימים הללו ומציע שתחזור בך מהטון המאיים. היכולת להעביר פה את החקיקה במאמצים לא פשוטים של כולנו בהסכמות, אם הייתה מושקעת לפני השביעי באוקטובר מצד כל המעורבים, היינו נמצאים אולי במקום אחר. אני מאוד מקווה שכשרעמי המלחמה ידעכו, שלא תאיים בצבא ברחובות אלא תאיים על הגורמים הקיצוניים שאתה מדבר עליהם, בכך שקולם לא יישמע כי הגורמים שמוכנים להגיע להסכמות יעשו זאת. זה יהיה הרבה יותר אפקטיבי ומתאים לרוח השעה".

ח"כ קריב: "אין ספק שמתחת לאלונקה הביטחונית והחברתית שכולנו תחתיה, נמצאים קהלים מאוד מגוונים שאוחזים בעמדות שונות. לרגע לא טענתי שיש קהל עם טון עודף והחששות והרצונות של כל הקהלים צריכים להילקח בחשבון על ידי כולנו. לא היה איום ולא יהיה איום. אני מאוד מקווה שכולנו למדנו לקחים לגבי ההתנהלות ואני מאוד שמח על הקולות ששמעתי ומוטרד מהקולות האחרים שאסור להותיר אותם ללא מענה. התשובה הטובה ביותר תהיה לאמץ דפוס אחר לאחר המלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר