ההשוואה והסערה

ח"כ פוגל: "קודם חמאס, אחר כך חיזבאללה ולקינוח נעשה סדר בבג"ץ"

פחות מיממה אחרי פסק הדין התקדימי שבו פסלו את התיקון לחוק יסוד במסגרת הרפורמה המשפטית, תקף חבר הכנסת צביקה פוגל את בג"ץ - ועורר סערה כשכרך את "הסדר" בבית המשפט העליון למשימה הנדרשת לבצע בחמאס ובהמשך בחיזבאללה (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
צביקה פוגל (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר הועדה לביטחון לאומי, חבר הכנסת צביקה פוגל מעוצמה יהודית, השווה היום (שלישי) וכרך את לחימת כוחות הביטחון בחמאס וחיזבאללה, לסדר הנדרש בבג"ץ. דבריו עוררו סערה בתקשורת.

בציוץ ברשת החברתית X, כתב פוגל "סבלנות" וצירך ציטוט מצולם שלו: "קודם נכריע את חמאס, מיד נטפל בחיזבאללה ולקינוח נעשה סדר בבג"ץ. לכל אחד יש את הזמן שלו. סבלנות".

דבריו נכתבו שעות אחרי פסק הדין התקדימי של בג"ץ אמש, שבו פסק ברוב דחוק של קול אחד לפסול את התיקון לחוק יסוד שעסק בצמצום עילת הסבירות במסגרת הרפורמה המשפטית.

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, סימן לייק לציוץ בטוויטר, ובהמשך הבהיר: "כל מי שחושב שיש השוואה בין בג"צ לחמאס בציוץ של ח"כ פוגל יש לו בעיה בהבנת הנקרא.

"בשונה מבית המשפט העליון שפרסם פסק דין מקומם וחמור, לא נעסוק ברפורמה תוך כדי לחימה, אבל לאחר המלחמה נשיב את הכוח לרשות המחוקקת, נפסיק בתהליך שבג"צ הפך להיות מחוקק על ונחזיר את השלטון לעם שהוא הריבון".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, תקף את פוגל: ״ההשוואות הבזויות והמבישות של ח״כ פוגל ושל כרמי גילון, בין הגרועים שבאויבינו לבין שומרי הסף של מדינת ישראל וציבור שלם שטובי בניו ובנותיו נלחמים ומחרפים את נפשם בימים אלה על הגנת הארץ - הן שפל מוסרי.

"‏לפילוג, להסתה ולשיח האלים והבזוי - אין מקום יותר בחברה הישראלית. אני קורא לכל אחד מהם לחזור בו ולהנהגה כולה לגנות זאת ולגלות אחריות לאומית בימים אלה.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר