ביידן ונתניהו שוחחו

ארה"ב: נשמור על נוכחות  צבאית משמעותית במזרח התיכון

מהבית הלבן נמסר כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על הצורך להגן על האינטרסים המשותפים במזרח התיכון ובמעברי הים האדום | מזכיר המדינה בלינקן יגיע בשבוע הבא לישראל וייפגש עם חברי קבינט המלחמה ושר החוץ כץ (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ביידן ונתניהו בתחילת המלחמה (צילום: Photo by Miriam Alster/Flash90)

בצל הדיווחים על מתיחות יחסית השוררת בין לשכת רה"מ הישראלי ללשכת הנשיא האמריקני, זאת בעקבות חילוקי הדעות על 'היום שאחרי' המלחמה, מהבית הלבן נמסר כי ביידן שוחח עם נתניהו על המשך הסיוע שארה"ב תגיש לישראל בעימותים הצבאיים בכל הגזרות וככל שיידרש.

לפני ה'ניו יורק טיימס', השיחות המתוחות בחלקן בין שני המנהיגים הן רק קצה הקרחון של מה שהולך מתחת לפני השטח במסדרונות הבית הלבן.

ה'טיימס' ציין כי למרות שנתניהו וביידן אינם חברים אמיתיים, השניים מכירים זה את זה עשרות בשנים. בשיחות האחרונות בין נתניהו לביידן, אופי המסר של נשיא ארצות הברית לראש הממשלה נתניהו היה בסגנון: "בן אדם, אתה צריך לעשות יותר בקשר לזה" או "אתה צריך לקחת את הדברים יותר ברצינות".

הערב (רביעי) נמסר מהבית הלבן כי "ארה"ב תמשיך לשמור על  נוכחות צבאית משמעותית במזרח התיכון. לא נתחמק מהגנה על האינטרסים של ארה"ב, זרימה חופשית של מסחר בין-לאומי. ההתקפות בים סוף מאיימות ישירות על חופש הניווט"

בתוך כך, דווח כי מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן יגיע לביקור בישראל ביום שני, במהלכו ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, קבינט המלחמה ושר החוץ ישראל כ"ץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות