נערכים ליום שאחרי בעזה

ח"כ סוכות: תמונת הניצחון - יישובים יהודיים ברצועת עזה

"חייבים לקחת שטח בצפון הרצועה, לכבוש אותו, לספח אותו, להחריב את הבתים ולהדהד תמונת ניצחון של יישובים יהודים על המקום הזה", כך אמר חבר הכנסת צבי סוכות ממפלגת הציונות הדתית על עתיד עזה. "הסיפור כאן הוא לא אהבת הארץ שיש לי, אלא הרצון בתמונת ניצחון מהדהדת" | מדיני

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
חה"כ צבי סוכות (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90 )

הקמפיין להקמת יישובים יהודים ברצועת עזה, בקן הצרעות ממנו יצאו מחבלי חמאס לרצוח למעלה מאלף יהודים - נמשך.

"חייבים לקחת שטח בצפון הרצועה, לכבוש אותו, לספח אותו, להחריב את הבתים ולהדהד תמונת ניצחון של יישובים יהודים על המקום הזה", כך אמר חבר הכנסת צבי סוכות ממפלגת הציונות הדתית על עתיד עזה. "הסיפור כאן הוא לא אהבת הארץ שיש לי, אלא הרצון בתמונת ניצחון מהדהדת".

ח"כ סוכות דיבר על תמונת הניצחון מבחינתו ואמר: "יחשבו בסוריה ויחשבו בעירק ויחשבו באיראן שלא שווה להתעסק איתנו".

עוד אמר חבר הכנסת צבי סוכות כי הוא לא חושש לקבל צו מעצר בינ"ל: "על מה? על זה שאני קורא לספח שטח למדינת ישראל? טראמפ אמר את זה. אני לא דיברתי על טרנספר".

עם זאת, אמר: "אני חושב שכל האמירות האלה על עידוד הגירה הן אמירות נכונות".

דבריו של סוכות מצטרפים לדברי שרים נוספים בממשלה. הבוקר, היה זה השר מיקי זוהר מהליכוד, שאמר לעיתונאי ינון מגל כי "אסור לחשוש מלדבר על התיישבות בעזה".

עוד אמר זוהר, כך לדברי מגל: "בסופו של יום הוכח שההתיישבות היא כי משמעותי ביותר במלחמה בטרור ושהיא חשובה מאוד לעתיד הארץ והמדינה".

קודם לזוהר, עודדו שר האוצר בצלאל סמוטריץ וחבר הכנסת איתמר בן גביר את ההתיישבות היהודית בעזה ועל הגירה מרצון של הפלסטינים.

"למעלה מ-70% מהציבור הישראלי תומכים היום בפתרון הומניטרי של עידוד הגירה מרצון של ערביי עזה וקליטתם במדינות אחרות", כתב סמוטריץ".

עוד אמר שר האוצר, כי התומכים "מבינים שמדינה קטנה כמו שלנו לא יכולה להרשות לעצמה מציאות שבה במרחק ארבע דקות מהיישובים שלנו מתקיימת חממת שנאה וטרור שנמצאים בה שני מיליון איש שקמים כל בוקר עם שאיפה להשמדת מדינת ישראל ועם רצון לשחוט, לפגוע ולרצוח יהודים באשר הם".

שר האוצר סמוטריץ המשיך וכתב כי "החברה הישראלית לא תסכים להמשך המציאות הזו בעזה. אנו נדרשים לחשיבה מחודשת ומשותפת עם ידידינו בקהילה הבינלאומית שתביא לשלום, ביטחון ושגשוג לכל עמי האזור ויאפשרו לתושבי הדרום לשוב לבתיהם בביטחון ובשלווה".

כזכור, כפי שדיווחנו, דובר מחלקת המדינה האמריקנית, מת'יו מילר, גינה בחריפות את התבטאויות השרים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, על האפשרות להגלות את תושבי עזה מחוץ לרצועת עזה.

הוא אמר כי "הרטוריקה הזאת מתסיסה וחסרת אחריות", והדגיש כי "אין מקום להגלות את התושבים מחוץ לרצועת עזה".

במחלקת המדינה האמריקנית אמרו עוד כי "ממשל ארה"ב קיבל הבטחה מהממשלה, ומראש הממשלה בנימין נתניהו בפרט, לפיה זו לא המדיניות שלהם. האמירות של בן גביר וסמוטריץ' צריכות להיפסק".

הדובר הוסיף ואמר כי "היינו ברורים ועקביים בעמדתנו. עזה היא שטח פלסטיני וכך זה יישאר. במקביל, חמאס לא ישלוט עוד על עתיד הרצועה ואף ארגון טרור לא יאיים על ישראל. זה העתיד שאנחנו שואפים לו וזה האינטרס של ישראל, של הפלסטינים, של האזור ושל העולם".

גם דובר משרד החוץ הגרמני הוציא הודעה נגד הקמפיין. "אנו דוחים בכל הבהירות הערות לא מועילות של שרי ממשלת ישראל המציעים לפלסטינים לעזוב את עזה במספרים גדולים", נאמר, "עמדתנו ברורה: אסור שיהיו גירוש או צמצום טריטוריאלי של רצועת עזה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר