שאלת אחרי המלחמה 

ניסיון המרד בליכוד להקמת ממשלה חילופית - התפוצץ

הערב מדווח כי לאחרונה התנהלו מגעים מתקדמים בין גורמי אופוזיציה לבין שורה של חברי כנסת בליכוד, כשעל הפרק - הצעת אי אמון קונסטרוקטיבי (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אדלשטיין, גלנט וגנץ (צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ)

הערב (חמישי) מדווח כי לאחרונה התנהלו מגעים מתקדמים בין גורמים באופוזיציה לבין שורה של חברי כנסת בליכוד, כשעל הפרק - הצעת אי אימון קונסטרוקטיבי והקמת ממשלה חלופית, כך מדווחת הערב אנה ברסקי ב'מעריב'.

על פי הדיווח, מספר גורמים שמעורים בפרטים אומרים כי המשא ומתן התפוצץ על הדרישה של אותם חברי כנסת לקבל התחייבות בכתב שתעוגן בחקיקה כי הממשלה, שאם תקום, תכהן לפחות שנתיים ללא אפשרות להפיל אותה.

ההנחה היא כי החלטה כזאת תעמוד במבחן בג"ץ בגלל הצורך בממשלה יציבה שתוכל לנהל משא ומתן לסיום המלחמה, להחזרת החטופים ולהסדר מדיני בלי איום של בחירות, דבר שיקל במידת הצורך על קבלת החלטות לא פופולריות.

נזכיר כי ראש האופוזיציה יאיר לפיד התבטא בעבר כי הוא מוכן לכהן בממשלה תחת כל מועמד שיצליח לגייס רוב, פרט לראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו

על פי המקורות בליכוד, המשא ומתן נפל כי גורמי האופוזיציה היו מוכנים להתחייב כי אותה ממשלה חלופית תכהן כשנה בלבד. חברי הכנסת מהליכוד לא הסתפקו בכך, בטענה כי בלאו הכי, גם אם הבחירות יערכו במועד מוקדם יותר, הכנסת תכהן קרוב לשנה. על פי הגורמים, הנושא נותר פתוח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר