"תקף שוטר בנסיבות מחמירות"

היועמש"ית החליטה: כתב אישום יוגש כנגד חבר הכנסת עופר כסיף

שנה וחצי לאחר מקרה האלימות המתועד של הח"כ כנגד שוטר בפעילות בעיר חברון, היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הודיעה לעורך דינו כי ההחלטה להגשת כתב אישום כנגדו, התקבלה באופן סופי (פוליטי, משפט)

יוני גבאי | כיכר השבת |
התקרית האלימה שתועדה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הודיעה היום (רביעי) לעורך דינו של חבר הכנסת עופר כסיף (חד"ש), כי לאור הממצאים, ולאחר בחינה מדוקדקת של האירוע בו הוא תועד מכה שוטר במהלך פעילות מבצעית בעיר חברון, התקבלה החלטה סופית על הגשת כתב אישום כנגדו.

לאור החלטת היועמ"שית, חסינותו של כסיך תוסר, והוא ייאלץ לתת דין וחשבון על התקרית שתועדה והפכה ויראלית.

עופר כסיף (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

כזכור, בשנת 2022, תועד חבר הכנסת כסיף, כשהוא מכה שוטר במהלך הפגנה של פלסטינים בעיר חברון. כסיף התעמת עם שוטר שסירב לאפשר לו להתקדם עם רכבו. במהלך העימות, טען השוטר כי כסיף היכה אותו. האירוע, שתועד - הפך לויראלי ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת.

השוטר שהותקף בתקרית, טען כי הוא סובל מכאבים וחרדות. הוא הגיש תביעה כנגד הח"כ התוקף, כאשר במקביל נפתח הליך פלילי במהלכו הוגשה בקשה להסרת חסינותו של כסיף.

לפני כעשרה חודשים, במהלך חודש מרץ, הודיעה היועמ"שית כי אכן תשקול הגשת כתב אישום כנגד כסיף.

מספר חודשים לאחר מכן, במהלך חודש אלול האחרון, הודיעה היועמ"שית כי אכן, ככל הנראה כתב אישום יוגש כנגד כסיף בעוון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

הבוקר, פרקליטות מחוז ירושלים הגישה את כתב האישום נגד ח״כ עופר כסיף בו מואשם הח"כ בתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

ההודעה שנמסרה לעורך דינו של עופר כסיף

עו"ד דניאל חקלאי שמייצג את חבר הכנסת כסיף, הגיב להחלטה: "אנו סבורים שההחלטה שגויה אך יש לכבד כל החלטה של היועצת המשפטית לממשלה. נלמד את הדברים לעומק ונתמודד עימם כמובן בבית משפט השלום בירושלים".

בתגובתו, בחר פרקליטו של הח"כ הנאשם, לתקוף את המשטרה ואת השר בן גביר: "במקביל, ננצל הזדמנות זו כדי לקרוא ליועצת המשפטית לממשלה לבלום את גל האלימות של גורמים במשטרת ישראל בהשראת השר הפשיסט לביטחון פנים לצורך דיכוי מחאות חשובות ולגיטימיות נגד ממשלת ישראל - מחאות שמצויות בתשתית המשטר הדמוקרטי וזכויות האדם במדינת ישראל".

מהיועצת המשפטית לממשלה נמסר: "היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, הודיעה היום לח"כ עופר כסיף כי החליטה לאמץ את המלצת פרקליט המדינה, עמית איסמן, ולהגיש נגדו כתב אישום בגין עבירה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות במאי 2022. הודעה על החלטת היועצת המשפטית לממשלה והעתק כתב האישום נמסרו לידי באי-כוחו של ח"כ כסיף".

"כמו כן" ציינה היועמ"שית בהודעתה, "בהתאם לקבוע בסעיף 4 לחוק חסינות חברי הכנסת, עותק מכתב האישום הוגש ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת הכנסת, על מנת שיתאפשר לחבר הכנסת כסיף להודיע לכנסת האם הוא מעוניין לבקש שתעמיד לו חסינות מפני העמדתו לדין פלילי".

ח"כ עודד פורר, שיזם את הליך ההדחה לח"כ כסיף, הגיב להגשת כתב האישום נגד כסיף: "אם למישהו היה ספק מהו פרצופו של עופר כסיף, החלטת היועמש"ית הוכיחה שמדובר לא רק באדם שמסכן את מדינת ישראל בהתבטאויותיו, אלא באדם מסוכן, בוטה ואלים".

הוא קרא שוב לחברי הכנסת לחתום על הליך ההדחה: "טוב תעשה כנסת ישראל אם תפלוט אותה משורותיה ותיתן לרשויות החוק להכניס אותו לכלא על מעשיו".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר