בחשאיות ונחישות

מאחורי הקלעים של משלוח התרופות ממצרים לחטופים

התרופות נמצאות באמצע הדרך אל החטופים בעזה, ובקבינט דורשים לוודא שהן יגיעו אל היעד • בתוך כל הסאגה התברר שגלנט למד על פרטי המתווה באמצעות פרסום בכלי התקשורת ובסביבת נתניהו הבהירו: "היו תקלות בעדכון, לא נעשה שום דבר בזדון" (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |

האתגר האחרון והמשמעותי של ישראל בתוך כל פרשיית העברת התרופות ממצרים לרצועת עזה, הוא לוודא שאכן המשלוח הדחוף והנחוץ כל כך יגיע ליעדו - כלומר אל החטופים עצמם המוחזקים בשבי אכזרי של חמאס וארגונים נוספים.

בקבינט מתעקשים לקבל הוכחות על הגעת התרופות לחטופים באמצעות מעורבות ישירה של גורמים מהצלב האדום או נציגי ממשלת קטאר בתוך תהליך ההעברה, או לחילופין תיעוד המוכיח שהחטופים עצמם נוטלים את התרופות. כך פורסם בחדשות 12.

בתוך כך, הערב (רביעי) פורסם במהדורה המרכזית של חדשות N12 כי שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל הרצי הלוי למדו על פרטי ההסכם מהדיווחים בכלי התקשורת ולא קיבלו על כך עדכון ישיר תוך כדי המגעים לעיסקה מלשכת רה"מ נתניהו,

לפי הדיווח, עד למועד גיבוש ההסכמות, נתניהו וראש המוסד דדי ברנע פעלו בשקט ומאחורי הקלעים ובכך מידרו לא רק את שר הביטחון אלא גם את חברי קבינט המלחמה האחרים. גורם מדיני אמר לחדשות 12: "נתניהו רצה לוודא שהקרדיט הציבורי אצלו - וזו הסיבה למידור". בסביבת נתניהו מודים שהיו "תקלות בעדכון" אך מבהירים שלא נעשה דבר בזדון.

דובר משרד החוץ הקטארי אמר הערב בריאיון לסקיי ניוז: "יש לנו מידע שהחטופים נמצאים במצב שמאפשר להם לקבל את התרופות שנשלחו". עוד אמר: "שמרנו קשר עם שני הצדדים והחלפנו רעיונות במטרה להגיע להסכם גדול יותר. ההסכם של התרופות הוא נקודת ציון קטנה. אנחנו מנסים למצוא את הדרך להסכם הבא".

מחר קבינט המלחמה ידון בהבטחה של נתניהו לאמריקנים להכניס 150 משאיות קמח לרצועה, באותה ישיבה גם יתקיים דיון על סטטוס העמידה ביעדי המלחמה.

מראש האופוזיציה לפיד נמסר: "הדיווחים על המידור של שר הביטחון מהחלטות בטחוניות שמשפיעות על המשך הלחימה וחיי החטופים היא עוד עדות לכך שלישראל יש ראש ממשלה לא כשיר עם ממשלה לא כשירה. ישראל צריכה שינוי. עכשיו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר