"מי שרקד ופילג, אינו מחליט"

השר גנץ זועם על כנס ה'שיבה לעזה': "נתניהו, מי ששותק ונגרר - לא מנהיג"

בירושלים התקיים אמש כינוס בהשתתפות עשרות שרים וחברי כנסת, שקראו לשוב ולהתיישב בחבל עזה, בעינני השר גנץ זה לא מצא חן, וכעת הוא תוקף את הכנס ואת ראש הממשלה נתניהו | צפו בדבריו (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ט בשבט תשפ"ד | 29.01.24

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, הוציא לפני דקות ספורות (שני) הודעה מצולמת לתקשורת, בה הוא תוקף בזעם את הכנס שנערך אמש בירושלים, שקרא לשוב ולהתיישב בחבל עזה, כי רק כך נוכל לנצח במלחמה.

״השתתפות השרים", טען גנץ ואמר, "וחברי הקואליציה בכנס אתמול - פגעה בחברה הישראלית בזמן מלחמה. הם פגעו בלגיטימציה שלנו בעולם, פגעו במאמצים לייצר מסגרת להשבת חטופינו. ראש הממשלה, זה לא הזמן לדבר לבייס אלא לפעול למען כל העם. האחריות של כולנו. זה הזמן, לתת גב ללוחמי צה"ל, השב"כ, המוסד ולשוטרים. לא משנה מה דעותיהם ולא משנה מאיפה באו".

מהליכוד נמסר בתגובה לגנץ: "גם אם יש מישהו שלא אוהב זאת, הליכוד היא תנועה דמוקרטית ובמדינת ישראל יש חופש ביטוי לכולם - גם לימין".

עוד נמסר מהליכוד כי "ראש הממשלה נתניהו כבר הבהיר שההחלטות הקובעות מתקבלות בקבינט ובממשלה".

דבריו של גנת כעת (צילום: דוברות)

לדברי גנץ: "זה הזמן להראות לעולם עוצמה, ולהתנהל כאגרוף אחד מול האויבים בעזה ובלבנון ובאיראן. יהיה זמן למאבקים. לא עכשיו, לא כשנלחמים, לא כש-136 משפחות חטופים נושאות את עיניהן אל ההנהגה. העם הזה ראוי להנהגה שתתנהל באחריות ושכל אחד ינשוך שפתיים".

"חבריי ואני", הוסיף גנץ ואמר: "התרענו בפני ראש הממשלה לפני הכנס, שוחחתי איתו גם בנושא ח"כ גוטליב שממשיכה לכהן בוועדת החוץ והביטחון כממלאת מקום, תוך פגיעה באנשי הביטחון שזקוקים לגיבוי היום יותר מתמיד. היא חייבת להיות מודחת מתפקידה. אני יודע שיש רבים בעם שנפגעים מההתנהלות הזו. אני יודע שיש רבים בחזית שנפגעים ממנה. ואני יודע שרוב העם לא מתנהג כך, ולא חש כך. היום במיוחד, אני מבקש לחזק את כל מי שבחזית ובעורף, להגיד לכם שהעם איתכם. כולנו מאחוריכם. אנחנו מאוחדים, ואנחנו ננצח".

עוד אמר גנץ: "חשוב שנדע ושהעולם ידע – מי שמנהל את קבלת ההחלטות הוא קבינט המלחמה והקבינט המדיני ביטחוני ככלל. מי שרקד ופילג, אינו מחליט, ומי ששותק ונגרר – אינו מנהיג. זה מאוד קשה, אבל בעת הזו, האחריות מחייבת את חבריי ואותי להישאר בקבינט ובממשלה כדי שיתקבלו ההחלטות הקשות והנכונות שבפנינו, כדי לשמור על המדינה של כולנו חזקה ומאוחדת בעת צרה".

לסיום דבריו אמר גנץ: "אנחנו חייבים לוודא שההחלטות האחראיות מתקבלות ולכן אנחנו שם. בהמשך, כשהמצב יתייצב, נחזור לעם, והציבור כולו יאמר את דברו למי שבימים של שותפות גורל בעם, עוסק בגורלו הפוליטי.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר