מתווה ביידן

התוכנית ליום שאחרי המלחמה: ארצות הברית תכשיר שוטרים שיפעלו ברצועת עזה

הערב דווח כי בממשל האמריקני מקדמים יחד עם בכירים ברשות הפלסטינית תכנית במסגרתה גורמי צבא אמריקניים יכשירו צבאית גורמים עזתיים מקומיים, על מנת שיהוו כוח שיטור - וינהלו את הסדר המקומי ברצועת עזה (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הבית הלבן (shutterstock)

בממשל האמריקני מקדמים יחד עם בכירים ברשות הפלסטינית תוכנית במסגרתה גורמי צבא אמריקניים יכשירו צבאית גורמים עזתיים מקומיים, על מנת שיהוו כוח שיטור - וינהלו את הסדר המקומי ברצועת עזה כך מפרסמת לראשונה מוריה אסרף וולברג בערוץ 13.

על פי הדיווח, את זהותם של הגורמים העזתים שיכולים למלא את התפקיד יקבעו בכירים ברשות הפלסטינית שנמצאים בשיח עם הממשל האמריקני.

ההצעה הוצגה לבכירים ישראלים על-ידי נציגים אמריקניים בימים האחרונים, אך בישראל טרם אישרו אותה.

עוד מהדיווח כי בפגישות שהתקיימו לאחרונה בוושינגטון, ישראל הבהירה לממשל האמריקני כי היא מתקשה עם מציאת פתרון לאחריות על על אכיפת הסדר בעזה במקום אנשי חמאס, האמריקנים הציעו כי הם יכשירו לטובת כך עזתים שאינם קשורים לחמאס, זאת כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו מתעקש שוב ושוב שהרשות הפלסטינית לא תיקח חלק ביום שאחרי - אך מנגד גם לא מציג אופציה חלופית.

בארצות הברית מתקדמים בכיוונים שלא בהכרח תואמים את עמדת ישראל אך כל עוד ישראל לא מציבה תוכנית חלופית המהלכים האלה יתקדמו. כאשר הפערים בחזון לגבי היום שאחרי בין נתניהו לביידן הולכים ומתעצמים.

ביידן ונתניהו (צילום: Miriam Alster/Flash90)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר