ההיערכות לחודש הרמאדן

ח"כ לפיד מחלק עצות לנתניהו: "תיטול מבן גביר את הסמכויות"

ראש האופוזיציה לפיד שתקף באורח קבע את ממשלת נתניהו בנאומיו ביום שני, בחר השבוע דווקא לחלק עצות ואמר: "בעוד חודש וכמה ימים, מתחיל הרמדאן. אני רואה חובה לעצמי להזהיר את הממשלה. המדינה לא מוכנה לזה. אין היערכות. אין תוכנית. לא התקיימו דיונים מבצעיים ומדיניים ברמה נאותה. אנחנו בדרך לאסון. לעוד אסון" | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
לפיד ונתניהו (צילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90)

ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד, נאם גם השבוע כהרגלו מדי יום שני, בפתח ישיבת סיעת יש עתיד, ובחר לתת עצות לממשלה בנוגע לטיפול בחודש הרמאדן.

"בעוד חודש וכמה ימים", פתח לפיד ואמר, "מתחיל הרמדאן. אני רואה חובה לעצמי להזהיר את הממשלה. המדינה לא מוכנה לזה. אין היערכות. אין תוכנית. לא התקיימו דיונים מבצעיים ומדיניים ברמה נאותה. אנחנו בדרך לאסון. לעוד אסון. מדינת ישראל לא יכולה להגיע לרמדאן כשבן גביר אחראי על הר הבית ועל ירושלים. ראש הממשלה צריך לקחת ממנו את הסמכויות, ולוודא שהמשטרה ומג"ב פועלים באחריות. שהם מרגיעים את השטח במקום להבעיר אותו".

דבריו של לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

לדברי לפיד, "לא היינו צריכים את הראיון ב"וול סטריט ג'ורנל" כדי להזכר שבן גביר הוא ליצן מסוכן שמעדיף להדליק שריפות במקום לכבות אותן, אבל ברמדאן זה עלול לגרום להתלקחות כוללת שתעלה בחיי אדם. אנשים ימותו. אני אומר לממשלה: ראו הוזהרתם. לא תוכלו לטעון שלא קיבלתם התרעה. בתקופת הממשלה שלנו, שבה לא היתה מלחמה ולא היו רמות מתיחות אפילו קרובות למה שקורה עכשיו, ההיערכות לרמדאן החלה שלושה חודשים מראש".

לפיד המשיך להתרפק על הממשלה הקודמת ואמר: "התקיימו דיונים מסודרים גם מבצעיים וגם מדיניים. עבדנו מול הוואקף, מול הירדנים, מול האמריקאים. הוקם מערך הסברה שכלל את כל המשרדים הרלבנטיים, התקיימו דיוני קבינט עם השב"כ, עם מחוז ירושלים, עם הצבא. כל הדברים האלה לא קורים עכשיו. אנחנו בדרך לרמדאן המתוח ביותר בתולדות המדינה. יש כמות התראות מודיעיניות שלא היתה כמותה. אם תהיה התלקחות בירושלים, תהיה התלקחות בכל יהודה ושומרון".

"הר הבית יהיה במוקד", טען לפיד והוסיף, "משם הכל יתחיל. מדינת ישראל ידעה בעבר לעבור את חודש הרמדאן בזכות מדיניות תקיפה אבל מרוסנת, בזכות איזון נכון בין נחישות מבצעית למתינות מדינית. הדבר האחרון שאפשר להגיד על בן גביר ועל הממשלה הזו, הוא שהם יודעים לשמור על איזון נכון. אם יתנו לבן גביר לנהל את אירועי הרמדאן בהר הבית ובמזרח ירושלים, השטח יעלה בלהבות. זה מה שהוא רוצה, אבל זה לא מה שמדינת ישראל צריכה".

לסיום אמר לפיד: "אני קורא לראש הממשלה ליטול מבן גביר את הסמכויות, להקים באופן מיידי צוות בכיר שיכלול את המפכ"ל, את ראש השב"כ, את מפקד מחוז ירושלים, את אלוף פיקוד מרכז, את משרד החוץ, כדי שיכינו את מדינת ישראל לחודש הרמדאן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר