המגעים הוקפאו

נתניהו סירב לשלוח משלחת ישראלית לשיחות המשך בקהיר: "לא נכנע לדרישות ההזויות של חמאס"

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אישר לשגר משלחת ישראלית לשיחות המשך שאנשי המודיעין המצרי רצו לקיים מחר, יום חמישי, בקהיר, בנושא עסקת החטופים. בני משפחות חטופים דורשים פגישה מיידית עם קבינט המלחמה

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
בני משפחות החטופים בהפגנה בתל אביב (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא אישר לשגר משלחת ישראלית לשיחות המשך שאנשי המודיעין המצרי רצו לקיים מחר, יום חמישי, בקהיר, בנושא עסקת החטופים.

על פי הדיווח של ברק רביד באתר וואלה, נתניהו טוען כי אין טעם לשגר משלחת ישראל, כל עוד וארגון הטרור הרצחני חמאס דבק בדרישתו לגביי מספר האסירים שישוחררו.

"בקהיר לא נמסרה לישראל שום הצעה חדשה של החמאס לשחרור חטופינו", נמסר מלשכת ראש הממשלה, "‏ראש הממשלה נתניהו עומד על כך שישראל לא תיכנע לדרישות ההזויות של החמאס. ‏שינוי בעמדות החמאס יאפשר להתקדם במשא ומתן".

הדיווח התקבל בזעם אצל חלק ממשפחות החטופים שביקשו בדקות האחרונות להיפגש באופן דחוף עם חברי קבינט המלחמה.

חלק מבני המשפחות מאיימות כי יתבצרו מול הקריה בתל אביב במידה ולא ייענו לדרישותיהם.

בתוך כך, צביקה מור מ'פורום תקווה', אביו של צעיר חטוף, אומר בראיון ליוסף לוין מעיתון 'כפר חב"ד' שיפורסמו במלואו מחר, כי "אם נבוא עכשיו לעסקה, אנחנו בעצם מבטלים את ההישג הזה שהיה לנו השבוע. עסקה פירושה שאנחנו כן מוכנים לדבר עם חמאס, שאנחנו מוכנים להיענות לדרישות שלו. בנוסף, אם נרדוף אחריו לעסקה, המחיר רק יעלה".

עוד אמר מור: "חלילה להפקיר את החטופים! הדרך להביא את החטופים היא על ידי הכנעת האויב. ככה אברהם אבינו עשה עם לוט כשהוא הִכה את המלכים וחילץ אותו. כך עשו שמעון ולוי עם דינה, וכן הלאה לאורך כל ההיסטוריה היהודית. לא עושים משא ומתן עם האויב, לא מדברים איתו, מכניעים אותו. ככה מחלצים חטופים.

"אם אנחנו נכנעים לטרור, אנחנו מזמינים את החטיפה הבאה. חייבים פה הסתכלות עתידית. לי יש אחריות כלפיי עם ישראל, ואני מצטרף פה לכל אותם מאות אלפים של לוחמים שלנו שיצאו לחזית, ובזה שהם יצאו לחזית, הם הרימו שלט גדול שכתוב עליו: 'אני אוהב את עם ישראל יותר ממה שאני אוהב את עצמי'. כי מי שאוהב את עצמו יותר, לא יוצא למלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר