"יידע הציבור ויזהר"

ברקת פרסם את הרשימה השחורה: "החברות שהעלו מחירים"

בצעד חריג ולא שגרתי, פרסם שר הכלכלה את שמותיהם של חברות רבות במשק שהעלו מחירים באמצע מלחמה והמליץ לציבור הישראלי: "אני קורא לציבור לקנות נכון" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
פרסם רשימה שחורה. שר הכלכלה ניר ברקת. (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

שר הכלכלה ניר ברקת פרסם אמש (רביעי) רשימה ובה שמות של יצרניות ויבואניות גדולות במשק הישראלי, כאשר בחלקו האחד של הדף - חברות "ירוקות", ובחלק האחר של הדף - רשימה שחורה ובה שמות החברות שהעלו מחירים בזמן מלחמה.

בראש הרשימה השחורה של השר ברקת, מופיעה חברת אסם. מתחתיה מופיעות שסטוביץ וענקית התה - ויסוצקי.

ענקית היבוא יוניליוור, והיצרנית הישראלית בית השיטה מופיעות גם הן ברשימה השחורה של החברות שהעלו מחירים בזמן מלחמה כאשר אחווה, זוגלובק, ווילי פוד ויכין - נועלות את הרשימה.

ברשימה "הירוקה", הופיעו שמות חברות שבלמו עליית מחירים. ניתן למצוא שם את שטראוס, תנובה, טמפו, החברה המרכזית למשקאות קלים (קוקה קולה, פאנטה, ספרייט ועוד), סלטי שמיר, דיפלומט וסוגת.

הרשימה השחורה והרשימה הירוקה

יחד עם הרשימות, פרסם השר ברקת את המלצתו לציבור: ״יידע הציבור וייזהר: אלה החברות שהעלו מחירים בשעה שמדינת ישראל נמצאת במלחמה. מי שמעז להעלות מחירים בלי הצדקה בתקופת מלחמה לא ראוי לאמון הציבור. אני קורא לציבור לקנות נכון ורק ממי שמפגין סולידריות חברתית כלפי עם ישראל ולא מעלה מחירים בשעה קשה זו. יש גבול!״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר